Rusza VIII edycja" Odblaskowej szkoły".

We wrześniu i październiku b.r realizowana będzie VIII Edycja Małopolskiego
Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego najmłodszych jego uczestników oraz  zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje to możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Ubiegłoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem gdyż konkursu zgłosiło się 405 szkół z województwa małopolskiego. Poziom zaangażowania oraz chęć wykazania, że dana szkołanajlepiej dba i troszczy się o bezpieczeństwo swoich uczniów był bardzo wysoki. Dzięki tej inicjatywie prawie 54 tyś. uczniów zostało wyposażonych w elementy odblaskowe, przeprowadzone były liczne konkursy i festyny o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prowadzenie takiej działalności profilaktycznej jest bardzo istotne zwłaszcza, że dzięki temu wypełniany jest prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym. Założeniem konkursu jest to, by ten aspekt bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego był najbardziej akcentowany w okresie jesiennym tj. wrzesień – październik, gdy panują zmienne warunki atmosferyczne, a tym samym zagrożenie dla pieszych jest największe.Udział przedstawicieli Policji poza prowadzeniem działań profilaktyczno-prewencyjnych i kontrolnych, polega głównie na ocenie podejmowanych lokalnie inicjatyw, co będzie miało znaczący wpływ na wyłanianie zwycięzców.Regulamin VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” został umieszczony na stronach internetowych KWP w Krakowie.

W realizację tegorocznej akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, włączył się Małopolski Kurator Oświaty, za którego pośrednictwem do dyrektorów wszystkich szkół podstawowych na terenie woj. małopolskiego zostanie rozesłana informacja o tegorocznym konkursie „Odblaskowa Szkoła” a regulamin zostanie umieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie.

/WRD KPP Chrzanów/

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio