Przedszkolaki z Chrzanowa i Trzebini w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie.

 30 i 31.10.2018 r. Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie odwiedzili goście, którzy zawsze są mile oczekiwani i witani uśmiechem zarówno przez kadrę komendy jak i oczekujących petentów.

Tymi wyjątkowymi gośćmi były przedszkolaki z Przedszkoli Samorządowych nr 4 i 2 w Trzebini oraz nr 8 z Chrzanowa. Maluchy, średniaki i starszaki rozpoczęły wycieczkę w sali konferencyjnej, gdzie asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska rozmawiała z nimi na temat bezpieczeństwa.

Dzieci wysłuchały jakich zasad należy przestrzegać, być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Z zaciekawieniem słuchały też o tym jak ustrzec się zagrożeń ze strony osób obcych i jakich zasad przestrzegać, by nie stać się ofiarą przestępstwa a także, co robić, kiedy się zgubią.

Była też nauka „ żółwika”, którym „należy się stać” w przypadku ataku psa, pokaz wzbudził wśród najmłodszych ogromne emocje.

Młode pokolenie naszych mieszkańców odwiedziło też miejsce pracy technika kryminalistyki, gdzie asp.sztab Artur Pikuła oraz asp.sztab. Robert Gąsiorek pokazywali w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa.

Zachwyt dzieci wzbudziły zarówno pędzle z piór marabuta, jak i live scanner oraz stanowisko do zdjęć sygnalitycznych, głównie z tego względu, że mogły osobiście wszystkiego dotknąć i praktycznie przekonać się do czego służą technikowi zaprezentowane narzędzia.

Równie wielki entuzjazm wzbudziły sygnały świetlne i dźwiękowe oraz oglądanie wnętrza radiowozu, z kolei maluszki doskonale czuły się w „ niebieskim pokoju”.

Poza tym dzieci dowiedziały się, że policjant to przyjaciel, który zawsze służy pomocą. Mamy nadzieję, że ta praktyczna lekcja zostanie przez dzieci dobrze zapamiętana.

Policja dziękuje wszystkim przedszkolakom za cierpliwość podczas prelekcji i dyscyplinę jakiej wymagało zwiedzanie obiektu, w którym w tym samym czasie swoje obowiązki wykonywali policjanci różnych pionów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.