Nietrzeźwy uciekinier drogowy wyeliminowany w ruchu

01 października 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie pełnili służbę na terenie Bolęcina.

O godz.19.06 na ul. Skalnej chcieli zatrzymać do kontroli samochód marki Ford. Kierowca zamiast zatrzymać się podjął ucieczkę, po krótkim i skutecznym pościgu  samochód został zatrzymany w pobliskim masywie leśnym.

Kierującym okazał się być 33- letni mieszkaniec miejscowości Brzozówka mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wyjaśniło przyczynę irracjonalnej reakcji kierowcy na kontrolę drogową. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialnemu uczestnikowi ruchu drogowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat i kara grzywny w kwocie co najmniej 5 tys zł. Ponadto mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. P

rzypominamy, że każda ucieczka przed policją może spowodować zagrożenie w ruchu drogowym, bez względu, gdzie do niej dochodzi. Takie nieodpowiedzialne zachowanie zwiększa ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego, a to z kolei może spowodować dużo poważniejsze konsekwencje prawne niż sama ucieczka.

Komentarze   
0 #1 lars 2018-10-07 18:53
Dlatego praca drogówki jest jednak ważna, nie są tylko do utrudniania życia, szczególnie, że można sobie radzić z yanosikiem
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.