Czy warto zostać policjantem?

Wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi zastanawia się, czy to dobry wybór, bo dobrze wybrana zawodowa droga, to poczucie satysfakcji, stabilizacji i bezpieczeństwa dla nas i naszych rodzin.

Z reguły po zakończeniu edukacji mamy mnóstwo pomysłów, lecz nikt nie da nam gwarancji, że dokonamy dobrego wyboru. Wątpliwości, które pojawiają się w trakcie pełnienia służby towarzyszą i będą towarzyszyć większości policjantów. To dobre zjawisko, bo to świadczy o wrażliwości i umiejętności autoanalizy, a także o tym, że nie staliśmy się rutyniarzami.

To nie jest łatwa praca, pochłania mnóstwo energii i zaangażowania, nie zostawia się jej za progiem domu.

Policjant styka się ze śmiercią bólem, ludzkimi dramatami, łzami a w każdej z tych sytuacji musi być opanowany i wstrzemięźliwy. Niejednokrotnie trzeba wczuć się w sytuację ludzi, a jednak zachować obiektywizm, co nie zawsze jest łatwe, bo ludzie są różni, czasem roszczeniowi. Z reguły nie zdają sobie sprawy z tego, że policjant musi być arbitrem, obiektywnie ocenić zaistniałą sytuację a każda ze stron biorących udział w postępowaniu potwierdzenia swych racji żąda od instytucji, w której szuka pomocy.Trzeba karać i upominać, by zadbać o porządek a przecież nikt nie lubi być karany. Dyżury w święta, dni wolne od pracy, wykonywanie czynności w różnych, czasem złych warunkach atmosferycznych, z narażeniem własnego zdrowia, ryzyko agresji ze strony osób, wobec których podejmuje się interwencję, to również specyfika służby policjanta.

Jednak w tej służbie są emocje i sytuacje, których nie spotka się nigdzie indziej. Nic nie zastąpi uśmiechu człowieka, na widok odzyskanych i oddawanych mu rzeczy, które wcześniej padły łupem przestępcy, radości z wyeliminowania z życia rodziny oprawcy, który nękał najbliższych choć miał ich chronić. Nic nie da takiego poczucia spełnienia jak łzy szczęścia rodziców, którym zagubiło się dziecko a dzięki policjantom wróciło w bezpieczne ramiona najbliższych, czy satysfakcji z wyeliminowania pijanego kierowcy, który dzięki zatrzymaniu nie spowoduje wypadku. Przykłady można mnożyć ...

Adrenalina jaka towarzyszy tej pracy, wysokie obroty na których się pracuje sprawiają, że nie ma czasu na nudę i stagnację. Dzięki służbie Policji możemy realnie i osobiście wpłynąć, na to, by było bezpieczniej, dla nas, naszych najbliższych i zupełnie obcych ludzi.

Zatem wszystkich, którzy chcą się sprawdzić i czują, że Policja to jest właściwe dla nich miejsce – serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.

Więcej informacji na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zapra... lub pod numerem telefonu 12 61 54 068, jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109 - w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

Komentarze   
-1 #1 Policjant320456 2019-07-21 16:05
POlecam bloga którego zaczął pisać policjant dla przyszłych policjantów:
https://pieskownica2019.blogspot.com/2019/07/na-poczatku-by-pomys.html
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.