„Narkotyki i dopalacze zabijają”

Pod takim hasłem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na rok 2019 przygotowało kampanię edukacyjno-profilaktyczną, której przewodnim hasłem jest „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Kampania skierowana jest do młodych ludzi, celem zwiększenia świadomości na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych tzw. „dopalaczy”, w tym konsekwencji zdrowotnych, prawny i społecznych uzależnienia się od tych substancji. Ogólnopolska inauguracja kampanii nastąpi w dniu 2 kwietnia 2019 r, a w województwie małopolskim w dniu 3 kwietnia br.

Chrzanowscy policjanci również przystąpili  do działań profilaktycznych na terenie placówek oświatowych naszego powiatu, planując co miesięczne spotkania z młodzieżą   w formie prelekcji edukacyjnych, czy też happeningów w ramach „Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.