Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu wraz z profilaktykami z chrzanowskiej komendy uczestniczyli w kampanii profilaktycznej pn. „ Młodzi bezpieczni w mieście” zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu. Działania realizowane w ramach kampanii skierowane były przede wszystkim do dzieci i młodzieży z gminy Libiąż.

23 września Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Chrzanowie na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu wzięli udział w kampanii profilaktycznej pn. „Młodzi bezpieczni w mieście”.  Myślą przewodnią przedsięwzięcia było podniesienie świadomości młodych osób z bardzo ważnego zakresu jakim jest przemoc, a także sposobów radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.
Funkcjonariusze podobnie jak inne służby wystawili własne stoisko, na którym najmłodsi mogli pobawić się swoimi odciskami palców. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadziła  z dorosłymi uczestnikami pikniku pogadanki, m.in. na temat zagrożeń  z jakimi ich pociechy, szczególnie te nastoletnie, mogą mieć kontakt, a związane z zażywaniem narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Bardzo dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i dorosłych cieszyły się narkogoogle. Każdy, który włożył takie okulary na nos mógł przekonać się jak narkotyki mogą wpłynąć na sposób postrzegania rzeczywistości.

Bardzo emocjonującym punktem kampanii był mecz piłki nożnej. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn -  były to drużyny uczniów z Zespołu Szkół w Libiążu i Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu oraz drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej Moczydło w Libiążu , a także … Policji.  W rezultacie drużyna Policji zajęła wysokie 3 miejsce.