Policja: CHRZANOWSCY POLICJANCI ZATRZYMALI KIERUJĄCEGO, KTÓRY ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PIESZĄ I UCIEKŁ.

2 min czytania

Kierujący Peugeotem Partnerem potrącił pieszą na pasach” i uciekł. 47-letnia mieszkanka gminy Libiąż zginęła na miejscu. Policjanci błyskawicznie ustalili, jaki pojazd brał udział w tym zdarzeniu i w ciągu trzech godzin zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia. Jak się okazało mężczyzna był pijany.

1 lipca br. po godzinie 19, dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety przechodzącej na pasach na ulicy Chrzanowskiej w Libiążu. Sprawca wypadku, kierujący pojazdem Peugeot Partner nie zatrzymał się po zdarzeniu, a tym samym nie udzielił pomocy pieszej. 47-letnia mieszkanka Libiąża pomimo podjetej reanimacji przez Zespół Ratownictwa Medycznego zmarła. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pod nadzorem prokuratora zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Bardzo szybko ustalili, kto kierował pojazdem.

Sprawca potrącenia pieszej, 36-letni mieszkaniec gminy Libiąż po zdarzeniu ukrywał się i nie przebywał w miejscu zamieszkania. Tuż po godzinie 22 został jednak namierzony i zatrzymany. Okazało się, że meżczyzna jest nietrzeźwy.

Dzień później (02.07.br.) w godzinach porannych działania mundurowych doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia samochodu, który brał udział w potrąceniu pieszej. Pojazd Peugeot Partner został odnaleziony na terenie powiatu oświęcimskiego w masywie leśnym. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 36-letniemu mężczyźnie grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec sprawcy, który spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwości, sąd może orzec karę pozbawienia wolności w wymiarze nawet 12 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie,

chrzanow.policja.gov.pl/kch/aktualnosci/24082,CHRZANOWSCY-POLICJANCI-ZATRZYMALI-KIERUJACEGO-KTORY-SMIERTELNIE-POTRACIL-PIESZA-.html

Autor: -