O czym warto wiedzieć przy wyborze pralki?

Kupując pralkę zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na jej cenę oraz pojemność. Pralka to urządzenie bez którego ciężko się obyć, więc nic dziwnego, że zależy nam również na tym, aby bezawaryjnie funkcjonowała przez wiele lat. Ostatnią, nie mniej ważną kwestią, są oczywiście koszty eksploatacyjne, a więc suma wydatków związana zarówno ze zużyciem energii elektrycznej, jak i wody. Dużym ułatwieniem przy wyborze odpowiedniej pralki są zdecydowanie sklepy internetowe takie jak na przykład OleOle, które w klarowny i prosty sposób pozwalają porównać parametry różnych urządzeń. O czym warto wiedzieć przy wyborze wymarzonej pralki do własnego domu lub mieszkania?

Ogólny podział pralek

Przeglądając oferty sklepów internetowych lub odwiedzając sklep z pralkami z pewnością zauważymy, że typowa pralka może występować w różnych formach zależnych w głównej mierze od potrzeb użytkownika oraz dostępnego miejsca w pomieszczeniu, gdzie chcemy ją umieścić. Jeśli więc dysponujemy niewielką ilością miejsca to warto rozejrzeć się za pralką ładowaną od góry lub typową wirówką, która zajmuje niewiele miejsca. Są również osoby, które planują zakup pralki do zabudowy – tutaj czeka nas spory wybór modeli.

To samo dotyczy urządzeń wolnostojących – różne wymiary pozwalają dobrać odpowiednią pralkę do aktualnych potrzeb. Można jeszcze podzielić pralki na te, które posiadają tylko funkcję prania, jak i pralko-suszarki. Te drugie są oczywiście znacznie droższe i przydają się w momencie w którym nie mamy dość miejsca na suszenie ubrań po wypraniu.

Ciekawe funkcje nowoczesnych pralek

Nowoczesne pralki można obsługiwać nie tylko z poziomu programatora umieszczonego na urządzeniu, ale również zdalnie, na przykład za pomocą smartfona – w ten sposób pralka korzystać może na przykład z WiFi. Ciekawą opcją pralek jest również możliwość zaplanowanego startu, dzięki czemu można precyzyjnie określić godzinę o której ma się włączyć pranie. Jest to funkcja bardzo istotna z punktu widzenia osób, które nie lubią hałasu pracującego urządzenia lub planują o konkretnej godzinie rozwiesić pranie. Jeśli w domu mamy dzieci to z pewnością warto rozejrzeć się za pralką posiadającą funkcje zabezpieczające. Wśród tego typu funkcji warto wyróżnić blokadę drzwiczek oraz przycisków w trakcie działania urządzenia oraz podwójną szybę w drzwiczkach do pralki. To ostatnie pozwala ochronić dziecko przed poparzeniem. Łatwo też zauważyć, że niektóre pralki posiadają wyjątkowe programy prania, takie jak na przykład pranie parowe lub technologia prania bąbelkowego.