Kiedy można leczyć zęby pod narkozą

Są ludzie, którzy bardzo boją się dentystów, z różnych powodów. Takie przypadki nazywa się dentofobią, która jest lękiem nie tylko przed dentystą, ale również przed leczeniem stomatologicznym a nawet samym gabinetem dentystycznym i zapachem, który w każdym jest bardzo podobny ze względu na ogólne standardy. Dla ludzi cierpiących na dentofobię często nawet pojawienie się w gabinecie dentystycznym budzi tak wielki strach, że mogą stracić przytomność, co skutecznie uniemożliwia podjęcie jakichkolwiek czynności mających na celu uratowanie uzębienia pacjenta. W takich sytuacjach okazuje się najczęściej, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest  leczenie zębów pod narkozą, dzięku czemu pacjent nic nie czuje, co rzecz jasna skutkuje natychmiastowym pozbyciem się jakiegokolwiek strachu przed dentystą. Podobne znieczulenia stosuje się u pacjentów chorych psychicznie, ponieważ wszelkie problemy związane z bezpośrednią współpracą pacjenta i dentysty mogą skutkować bardzo dużą krzywdą wyrządzoną pacjentowi przez lekarza. Z bardzo popularnym problemem mierzy się również niemal każdy dentysta dziecięcy, ponieważ dzieci bardzo często mają problemy z zachowaniem spokoju w gabinecie stomatologicznym. Z tego też powodu wszelka stomatologia dziecięcabardzo często wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, ponieważ bez pomocy anestezjologa może się nie udać wykonać żadnych zabiegów dentystycznych. Trzeba o tym pamiętać udając się ze swoim dzieckiem do stomatologa, ponieważ bardzo wiele gabinetów wcale nie oferuje takich usług, szczególnie jeżeli chodzi o zabiegi refundowane NFZ. Jednak rzadko kiedy zdarza się to u stomatologów dziecięcych w Warszawie, podobnie zresztą jak w innych dużych miastach, gdzie dostęp do anestezjologów jest znacznie mniej utrudniony, co pozwala przeprowadzać zabiegi w ogólnym znieczuleniu prawie w każdym gabinecie, szczególnie u tych bardziej popularnych, którzy oferują usługi prywatne. 

Cena leczenia zębów pod narkozą

Narkoza przy leczeniu zębów nigdy nie jest tania, jest to najprawdopodobniej najdroższe ze wszelkich znieczuleń spotykanych u dentysty. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że do jakiegokolwiek zabiegu potrzebna jest pomoc dodatkowego specjalisty, który bardzo ceni swój czas. Mowa tutaj rzecz jasna o zatrudnieniu anestezjologa, którego zadaniem jest wprowadzenie pacjenta w stan znieczulenia ogólnego, a następnie odpowiednie dozowanie środków usypiających zgodnie ze wszelkimi wskazówkami ze strony dentysty przeprowadzającego zabieg na pacjencie. Dodatkowa opłata jest również bardzo wysoka na sam start, niezależnie od czasu trwania całego zabiegu, choć rzecz jasna im dłużej będzie potrzebna pomoc anestezjologa, tym więcej będziemy musieli zapłacić za jego usługi. Opłata minimalna jest zawsze nieco wysoka, z uwagi na to, że anestezjolog musi przybyć do siedziby naszego dentysty, ponieważ tam właśnie musi być wykonywany zabieg. Często też bierze ze sobą swój własny sprzęt, a podłączenie go, uruchomienie i rozpoczęcie znieczulenia ogólnego jest bardzo kosztowne nie tylko w kwestii czasu, ale też jeżeli chodzi o finanse.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.