Rozwiązaniem problemów z zawilgoconym pomieszczeniem jest  bez wątpienia zakup lub wynajem osuszaczy powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi wynajmu z wypożyczalni osuszaczy - Warszawa, Kraków czy Katowice, miasto nie ma znaczenia. W szczególności w dużym mieście takim jak Warszawa można znaleźć wiele firm, które oferują wypożyczenie sprzętu takiego jak osuszacz - wynajem, cena takiej usługi uzależniona  jest od wielu czynników, dlatego warto skontaktować się z firmą i omówić szczegóły współpracy. Poza tym w przypadku wypożyczenia osuszacza nie trzeba się martwić o takie kwestie jak naprawy sprzętu i serwis. Osuszaczy do wypożyczenia warto szukać w internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpisze się odpowiednia hasła. W przypadku wynajmu osuszaczy w Warszawie można wpisać: osuszacz wynajem Warszawa, wynajem osuszacza Warszawa, wypożyczenie osuszacza Warszawa czy wynajem osuszaczy Warszawa. Analogicznie jeżeli bierze się pod uwagę wynajem w innym mieście jak Katowice to należy wpisać np: osuszacze wynajem Katowice, osuszacz wynajem cena lub wypożyczalnia osuszacza.  Bez względu na to czy jest to wypożyczalnia osuszaczy w Warszawie czy wypozyczalnia osuszaczy w Katowicach, każda firma dostosuje swoją ofertę indywidualnie do każdego klienta. Wiele z nich oprócz wypozyczalni osuszaczy marki popularnej na rynku, prowadzi także wynajem i sprzedaż innych sprzętów takich jak szlifierka do gipsu żyrafa czy agregat do betonu. 

 

Czym jest wilgotność powietrza?

Jest to parametr, który określa ilość wody jaka znajduje się w powietrzu atmosferycznym. Jest to wilgotność względna wyrażana w procentach. Pomieszczenia w zależności od przeznaczenia powinny mieć odpowiednią wilgotność. Jeżeli chodzi o pomieszczenia mieszkalne to optymalny poziom wilgotności powietrza wynosi  w granicach od 40 do 60 procent. W okresie zimowym przez działające ogrzewanie wilgotność powietrza spada. Można zaobserwować występowanie przesuszenia skóry lub problemy z drogami oddechowymi. Zbyt duża wilgotność z kolei przyczynia się do namnażania bakterii i grzybów, dlatego wypozyczalnia osuszaczy to miejsce, do którego trzeba się udać w pierwszej kolejności aby zlikwidować problem.

Jak poradzić sobie z wilgocią w pomieszczeniu?

Jakie są przyczyny podwyższenia wilgotności w pomieszczeniu?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Oto najczęstsze z nich:

 

  1. Zalanie mieszkanie przez sąsiada lub powódz.

  2. Brak sprawnej instalacji wodno kanalizacyjnej. Przeglądy urządzeń powinny byc wykonywane regularnie.

  3. Brak izolacji cieplnej, która może prowadzić do pojawienia się grzyba na ścianie a co za tym idzie chorób i alergii.

  4. Niesprawna izolacja w mieszkaniu, która powoduje, że podczas wykonywania prac domowych takich jak pranie czy zmywanie podłogi wilgoć nie ma jak wydostać się na zewnątrz.

  5. Nieszczelny dach w domu. 

  6. Wilgotność technologiczna powstała po remoncie nowych budynków czy modernizacji. Często dopiero po jakimś czasie wychodzą mankamenty mieszkania w nowym budownictwie.

  7. Brak drenażu, który powoduje, że woda nie ma gdzie ujść i często spływa do piwnicy czy garażu.

  8. Niesprawna hydroizolacja budynku.

 

Po wystąpieniu tego typu problemów w mieszkaniu, czy domu jednorodzinnym  trzeba koniecznie wyposażyć się w osuszacze - wynajem, koszt to informacje, których udzielają doradcy firm remontowo-budowlanych. Jeżeli potrzebny jest sprzęt z Warszawy, należy szukać w internecie usług pod hasłem osuszacz wypożyczenie Warszawa.

Komentarze   
0 #1 mirek 2019-08-01 07:20
Ja mam osuszacz wilgoci ale elektryczny https://wentsystem.com/product-pol-7168-Osuszacz-powietrza-Warmtec-OD-20.html bo spotkalem sie z cala masa nikomu niepotrzebnych pochlaniaczy wilgoci w tabletkach itp. to badziewie jest... u mnie jak odpalilem urzadzenie to efekt czuc od razu no i widac ile wody jest w zbiorniku po pracy
Cytować
#2 Guest 2019-09-14 11:08
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.