W sobotnie popołudnie (8 czerwca 2013) na placu przed kościołem na kątach zebrała się grupa ponad 70 osób - uczestników rajdu rowerowego zorganizowanego przez Radę Osiedla Kąty i Radę Parafialną przy parafii Miłosierdzia Bożego na Katach. Przewodniczący Rady Osiedla Roman Madejski w imieniu Rady przywitał przywitał uczestników rajdu i odczytał jego regulamin. Przekazał również informację, że rajd rozpocznie się w rejonie skrzyżowania ulic: Polnej i Leśnej. Następnie zastępca przewodniczącego Rady Osiedla Michał Gawroński, w imieniu organizatorów odczytał podziękowanie dla sponsorów wydarzenia. Zanim udano się do miejsca startu, ksiądz proboszcz Paweł Zięba także przywitał uczestników i poprowadził krótką modlitwę o bezpieczny przejazd.

Po przejechaniu ustalonej trasy - dookoła Grobli, rowerzyści dotarli do Ośrodka Karmelitańskiego na Groblach, gdzie czekał na nich poczęstunek - kiełbaski, woda mineralna, kawa, herbata, ciasto i inne. Dzieci otrzymały słodycze oraz upominki w postaci smyczy i magnesów. Organizatorzy nie zapomnieli o dorosłych uczestnikach - każdy otrzymał m.in. katalogi atrakcji turystycznych Małopolski i przewodniki "Małopolska. Aktywnie latem". W końcu na uczestników czekały główne nagrody: 3 kaski rowerowe i 3 liczniki. Kaski zostały rozlosowane spośród wszystkich, którzy ukończyli rajd, natomiast liczniki wygrały osoby w konkursie - "kto najdłużej utrzyma równowagę na rowerze, stojąc w miejscu". Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa: niektórzy śpiewali, pani Małgorzata Kieres grała na gitarze, inni zaś grali w siatkówkę a dzieci bawiły się na placu zabaw.

Rajd zakończył się około godziny 20.

PODZIĘKOWANIA! Rada Osiedla Kąty i Rada Parafialna Kościoła Miłosierdzi Bożego składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom I Rodzinnego Rajdu Rowerowego szlakiem kąckich lasów i stawów oraz jego sponsorom (lista sponsorów: http://www.katy.chrzanow.pl).

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.