Burze i silne wiatry w powiecie chrzanowskim - ostrzeżenie PCZK
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje mieszkańców o nadchodzących burzach, które mogą przynieść intensywne opady deszczu, silne podmuchy wiatru oraz grad. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia do wieczora 7 lipca 2024 roku.

Prognozowane warunki atmosferyczne

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące burz, które mają wystąpić na terenie powiatu chrzanowskiego. Prognozy przewidują, że burze pojawią się między godziną 15:30 a 20:00 dnia 7 lipca 2024 roku.

W trakcie burz mogą wystąpić silne opady deszczu, osiągające miejscami nawet do 35 mm. Dodatkowo, spodziewane są porywy wiatru dochodzące do 85 km/h, a lokalnie może również wystąpić grad.

Prawdopodobieństwo i źródło informacji

Według danych uzyskanych z IMGW-PIB Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 80%. Mieszkańcy powiatu powinni być przygotowani na możliwe utrudnienia związane z gwałtownymi zmianami pogody.

Rekomendacje dla mieszkańców

W związku z wydanym ostrzeżeniem, zaleca się mieszkańcom zachowanie szczególnej ostrożności. W miarę możliwości, warto unikać przebywania na otwartych przestrzeniach w czasie burzy oraz zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na zewnątrz, które mogą zostać porwane przez silny wiatr. Kierowcy powinni być przygotowani na możliwe utrudnienia na drogach, spowodowane intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi podmuchami wiatru.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje również o śledzenie aktualnych prognoz pogody oraz komunikatów ostrzegawczych, aby móc odpowiednio zareagować na dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne.


PCZK w Chrzanowie