9 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Babicach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce,

związany z obchodzonym w bieżącym roku 200-leciem szkoły. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha. 46 uczestników uczniów szkół powiatu chrzanowskiego zmierzyło się z pisemnym testem dotyczącym życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Po sprawdzeniu prac przez nauczycieli historyków ośmiu najlepszych uczniów przeszło do etapu ustnego, w trakcie którego przed komisją konkursową odpowiadali oni na wylosowane pytania. Po zsumowaniu punktów z obydwu etapów zostali wyłonieni zwycięzcy:

 

W kategorii: klasy IV-VI
I miejsce – Paulina Westenholc (ZS Babice)
II miejsce – Jakub Knapik (SP Bolęcin)
III miejsce – Natalia Pawlik (SP Balin)
Wyróżnienie – Olga Odrowąż (SP Regulice)

 

W kategorii: gimnazjum i klasa VII
I miejsce – Martyna Odrzywolska (SP Balin)
II miejsce – Filip Zelek (SP nr 5 Chrzanów)
III miejsce – Izabela Matacz (SP Grojec)
Wyróżnienie – Aleksandra Macuda (SP Płaza)


Wręczenie nagród odbyło się na sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Nagrody wręczyła pani dyrektor Beata Wiśniewska w obecności Andrzeja Urygi – zastępcy Wójta Gminy Babice. O uroczysty charakter podsumowania konkursu zadbały uczennice Zespołu Szkół w Babicach, które zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również