Zaszczytne Odznaczenie dla Pana Stefana Rożnawskiego

Pan Stefan Rożnawski został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta Andrzej Dudę.

Odznaczenie przyznano za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej, za wkład w rozwój infrastruktury sakralnej oraz społeczności lokalnej województwa małopolskiego.

Serdeczne gratulacje!

Na zdjęciu Burmistrz Gminy Alwernia Tomasz Siemek z Panem Stefanem Rożnawskim

Stefan Rożnawski urodził się 23 kwietnia 1922 roku w Kwaczale, obecnie mieszka w Alwerni. Pracował jako główny inżynier w Zakładach Chemicznych Alwernia, dyrektor naczelny Zakładów Chemicznych Organika Azot w Jaworznie,dyrektor ds. technicznych w Fabryce Kosmetyków Pollena Miraculum. Miał uprawnienia budowlane, więc społecznie zaangażował się w budowę kościołów, uczestniczył w budowie ponad dwudziestu świątyń. Jan Paweł II wręczył mu za to w 1994 roku medal Pro Eclesia et Pontifice - najwyższe odznaczenie papieskie przyznawane świeckim.

Pan Stefan Rożnawski sprawował również urząd wójta Gminy Babice, oraz był radnym powiatowym Powiatu Chrzanowskiego. Jest Honorowym Obywatelem Gminy Alwernia i jest wpisany do Złotej Księgi Miasta i Gminy Alwernia. Posiada również tytuły Honorowy Obywatek Gminy Babice oraz Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego.

Relacja z uroczystości wręczenia odznaczenia podczas sesji Powiatu Chrzanowskiego link

Order Odrodzenia Polski

Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio