Dodano:

IV Międzywojewódzkie Mistrzostwa Najmłodszych odbyły się w Przedszkolu Samorządowym w Alwerni.

W sobotę 18 kwietnia 2015 r. zorganizowany został Turniej Szachowy przez Przedszkole Samorządowe w Alwerni, UKS przy SP8 Chrzanów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Patronat nad turniejem objął: Poseł RP Pan Robert Maciaszek oraz Burmistrz Gminy Alwernia Pan Tomasz Siemek.

W tym roku w Turnieju wzięło udział 77 dzieci z województwa małopolskiego i śląskiego, w wieku od pięciu do siedmiu lat. Najlepszymi zawodnikami z gminy Alwernia byli: Roksana Uroda, która zajęła 8 miejsce oraz Maciej Rdzak, który uplasował się na 9 miejscu.
W klasyfikacji drużynowej II miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe „Tęczowa Kraina” w Alwerni. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Podczas Turnieju odbył się koncert Grupy Artystycznej Młoda Alwernia G.A.M.A., a także występ Cheerleaderek MKS TRIUMF Alwernia. W trakcie sportowych zmagań młodych szachistów, rodzice wzięli udział w wielu atrakcjach.Uczestniczyli m.in. w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacji multimedialnej nt. zdrowego żywienia dzieci oraz prelekcji o zdrowym żywieniu dzieci. Rodzice obejrzeli również wystawę prac konkursowych: „Moja rodzina bez nałogów".