"Pyza uczy geografii"

Program autorski „Wędruje Pyza swym krajem i różne szlaki poznaje” realizowany przez Przedszkole Samorządowe "Tęczowa Kraina" w Alwerni z filią w Grojcu.

Został on objęty honorowym patronatem przez Panią Burmistrz Beatę Nadzieja-Szpila. Program powstał celem ukazania dzieciom w najprostszej formie, jak piękna i różnorodna jest nasza Polska, że dzieli się na regiony zróżnicowane folklorem, sztuką, muzyką, tańcem, mową. Inspiracją była książka Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”.

Celem programu jest powrót do dawnej literatury dziecięcej, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom bajek, poznanie różnych regionów Polski oraz promocja naszego miasta i gminy

Zabawa polega na tym, że lalka Pyza, wędruje po przedszkolach w całej Polsce. Wraz z lalką wysyłane są drobne gadżety reklamujące naszą Gminę, miejscowość, przedszkole, drobne upominki oraz krótka prezentacja o Alwerni i przedszkolu.

Pyza wracając do Alwerni przywozi ze sobą pamiątki z miejsc, które odwiedziła. Tym sposobem dzieci poznają kolejne regiony naszego kraju. Pyza zaczęła swoją wędrówkę we wrześniu 2018 roku, a trasę podróży ma zaplanowaną już do czerwca 2019 r.

Dzięki uprzejmości Radia Kraków możemy usłyszeć o Pyzie:

https://www.radiokrakow.pl/audycje/rozmowy-przed-hejnalem/pyza-uczy-geografii/

oraz w Kronice TV Kraków pod linkiem

https://krakow.tvp.pl/41091894/30012019-2100?fbclid=IwAR0IaFk1orR1z7BuWm72dAySuUl7fcd9M-zuBwSQs31x3ijrz5ECnFK9pvY

materiał o Pyzie jest w czasie 00:09:20