Uczniowie wraz rodzicami oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini zorganizowali akcję pomocy dla mieszkańców Skawinek w Gminie Lanckorona, którzy w ostatnich tygodniach ponieśli ogromne straty w efekcie ulewnych deszczy i powodzi.

- Społeczność naszej szkoły zebrała około tony różnych darów w postaci środków chemicznych, artykułów gospodarstwa domowego, pościeli, koców, ubrań oraz żywności o długim terminie ważności - informuje Ilona Ptak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini.

Pomoc z Trzebini trafiła do Zespołu Szkół w Skawinkach (Gmina Lanckorona), gdzie uczą się uczniowie, których domy zostały zniszczone wskutek osuwiska powstałego po ulewnych deszczach.

- Rozmiar zniszczeń, jakie zobaczyliśmy podczas wyjazdu z darami do Skalinek, utwierdził nas w przekonaniu, że każda, nawet najdrobniejsza pomoc, jest niezwykle cenna dla poszkodowanych przez żywioł - podsumowuje Ilona Ptak.


informacja UM Trzebinia (Robert Siwek)
Fot.: Uczniowie SP nr 8 w Trzebini ładują na samochód dary dla mieszkańców Skawinek. Zdjęcie ze zbiorów SP nr 8 w Trzebini.