Ochotnicza Straż Pożarna w Bolęcinie i w Myślachowicach zaopatrzona została w nowy sprzęt ratowniczy. Pompy i aparaty, warte blisko 26 tysięcy złotych w połowie sfinansowała gmina Trzebinia, wykładając z własnej kieszeni ponad 13 tysięcy złotych. Resztę dołożył Komendant Główny PSP.

Jacek Woch, radny i jednocześnie działacz z OSP w Myślachowicach wymienia sprzęt, jaki został zakupiony dla dwóch jednostek. - Kupiliśmy dla jednostki w Bolęcinie dwa aparaty powietrzne z czujnikiem bezruchu, zestaw: torba ratownictwa przedmedycznego z deską deską ortopedyczną i szynową Kramera - wylicza Woch. Zakupione zostały również dwie pompy, szlamowa i zanurzeniowa. Jednostka w Myślachowicach także wyposażona została w sprzęt ratowniczy: tnąco - rozpierający i ratownictwa technicznego.

Trzebińscy radni mieli okazję zobaczyć, jak sprawuje się ten nowoczesny sprzęt podczas prezentacji, która odbyła się dziś podczas sesji rady miasta w Dworze Zieleniewskich.

Jacek Woch wraz ze strażakami z OSP demonstruje działanie nowego sprzętu.

Komentarze   
0 #1 oliwia 2012-03-08 17:43
straż w myślachowicach jest fajna kiedyś nam zrobiła zart że się pali wsztscy się nabrali:-*:-
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.