W najbliższą niedzielę na terenie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Libiążu odbędzie się wystawa owczarków niemieckich. Pokaz rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 15. To już trzeci raz gdy członkowie Regionalnego Fan Clubu Owczarka Niemieckiego prezentują swoje czworonogi, zbierając przy okazji pieniądze na szczytny cel. Poprzednio miłośnicy czworonogów organizowali pomoc dla chłopaka poszkodowanego w wypadku samochodowym i dla bezpańskich psów.

Tym razem zbiórka dotyczyć będzie ratowania małej dziewczynki. Oliwka Baca urodziła się z wadą układu nerwowego. Stan dziewczynki wymaga codziennej, wyspecjalizowanej rehabilitacji. Tylko dzięki niej mała Oliwia ma szansę na sprawność ruchową w przyszłości. Wszystko to wymaga ogromnych nakładów finansowych, nieosiągalnych dla rodziców i najbliższych dziewczynki. Dzięki pieniądzom, zebranym na wystawie Oliwka będzie pod ciągłą i specjalistyczną opieką.

Organizatorami wystawy są Burmistrz Libiąża, Libiąskie Centrum Kultury oraz Mateusz i Jacek Szumniak z Regionalnego Fan Clubu Owczarków Niemieckich. Ci miłośnicy czworonogów to pięcioosobowa grupa znajomych z Olkusza i terenów Śląska. Grupa organizuje nie tylko wystawy, ale i też pokazy z zakresu posłuszeństwa i obrony. Ostatni taki pokaz odbył się podczas tegorocznych Dni Libiąża.

- Na najbliższą imprezę rozesłaliśmy 150 zaproszeń. Ostatnio mieliśmy 67 psów - mówi Jacek Szumniak, jeden z organizatorów. - Mamy dużo sygnałów, że ludzie chcą i chętnie przychodzą oglądać i wystawiać swoje psy - dodaje. Zgłoszenia psów na wystawę można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 660 439 763 lub na miejscu w dniu imprezy. Opłata za wystawienie pierwszego psa wynosi 50 zł, za drugiego - 40zł. Dla każdego owczarka biorącego udział w wystawie przewidziano nagrody lub puchary.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.