Sobota, 13 listopada - około godziny 6.55 na ulicy Garncarskiej w Chrzanowie patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymuje kierującego samochodem osobowym marki Fiat 126p – 23 letniego mieszkańca Trzebini. Jak się okazuje, kierowca prowadzi w stanie nietrzeźwości, ma 0,9 promila w organizmie. Kierujący dodatkowo nie posiada uprawnień do kierowania, nie posiada aktualnych badań technicznych pojazdu jak też obowiązkowego ubezpieczenia OC.


Następnie tego samego dnia o godzinie 11.00 na ulicy Sikorskiego w Chrzanowie patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie ponownie zatrzymuje - 23 letniego mieszkańca Trzebini, który ponownie pomimo braku wszelkich dokumentów prowadzi po użyciu alkoholu – w momencie drugiego zatrzymania miał ponad 0,25 promila w organizmie.

Oprócz standardowych konsekwencji jakie grożą 23 latkowi zastanawiający dla wielu zapewne jest fakt, w jaki sposób kierowca ponownie znalazł się w samochodzie za kierownicą. Jak się wstępnie dowiedzieliśmy standardowo w takiej sytuacji kierowca może zadzwonić po osobę z prawem jazdy, która weźmie za niego dalszą odpowiedzialność. Więcej odnośnie tej sprawy będziemy wiedzieć w późniejszym czasie.