Problem wydaje się z pozoru błahy. Dopalacze - produkty przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dlaczego więc na opakowaniu napisane jest dawkowanie, a od sprzedawcy bez problemu dowiadujemy się o sposobie działania gdy zażyjemy?

Jak twierdzą nasi informatorzy, nie ma żadnego problemu aby kupić dopalacze mimo nieletniego wieku, jest internet są sklepy. W zeszłym roku powstał pierwszy sklep z dopalaczami na chrzanowskim osiedlu Północ. Szybko jednak zareagowali oburzeni tym faktem mieszkańcy i wymusili na władzach PSM do których lokal należał aby rozwiązano umowę z właścicielem, i tak też się stało. Sklep z Chrzanowa jednak nie zniknął, pojawił się na sąsiednim osiedlu. Co gorsze z informacji uczniów miejscowych szkół podstawowych wynika iż na ich terenie pojawiają się osoby rozprowadzające wspomniane dopalacze. Ogólnopolska akcja STOP DOPALACZOM powoli przynosi efekty. Kolejni samorządowcy uchwalają zakaz sprzedaży ich na swoim terenie. Zaś rodzice rozklejają w miastach informacje przypominające klepsydry ostrzegające przed fatalnym w skutkach działaniem dopalaczy. W sąsiednim Olkuszu akcja przeciw dopalaczom nabiera tempa, w całym mieście rozwieszono plakaty. Jednak jak udało mi się dowiedzieć od organizatorów wiele z tych plakatów zostało zniszczonych, a na wspomniany numer telefonu adresowane są groźby. W Chrzanowie planowana jest podobna akcja. Całą sprawą na bieżąco zajmuje się chrzanowska Policja, która zwraca się z prośbą do wszystkich o współpracę i informacje w tym temacie.
Nie pozostawajmy obojętni, w dniu wczorajszym informowano o śmierci 26-latka z Łodzi przy którym znaleziono puste opakowania po dopalaczach, takich tragicznych informacji na przestrzeni ostatnich miesięcy w mediach pojawia się coraz więcej.

http://www.eolkusz.pl/wp-content/uploads/2010/08/dopalacze.jpg
źródło grafiki: eolkusz.pl - W Olkuszu pojawiły się ostrzeżenia przed dopalaczami w Chrzanowie już wkrótce także pojawi się nowa kampania przeciw dopalaczom.