Zęby mleczne - jak o nie dbać?

Pojawiające się zęby mleczne, tzw. mleczaki, oznaczają, że należy zacząć uczyć pociechę, jak dbać o higienę jamy ustnej. Z czasem należy wyrobić u dzieci nawyk prawidłowego dbania o zęby mleczne. Dużym ułatwieniem i pomocą dla rodziców mogą okazać się szczoteczki elektryczne do zębów.

  • Zęby mleczne u dzieci- prawidłowa higiena
  • Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci i dorosłych
  • Dlaczego szczoteczki elektryczne do zębów?

Zęby mleczne u dzieci- prawidłowa higiena

Kiedy pojawiają się mleczaki bardzo ważne jest, aby nauczyć dziecko dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Istnieje kilka podstawowych zasad, jak chociażby ta, aby myć zęby dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Dziecko myjąc zęby przed śniadaniem pozbywa się ewentualnych zarazków, które mogły pojawić się w ciągu nocy. Natomiast ucząc dziecko, aby myło zęby wieczorem, należy wspomnieć, aby było to po ostatnim posiłku. Sok owocowy czy też drobna przegryzka to także posiłek. W ten sposób unika się rozmnażania bakterii w jamie ustnej w ciągu ośmiogodzinnego snu. Kiedy pojawiają się mleczaki, dobrze, abyś poinformował dziecko, że prawidłowy czas, aby dobrze umyć zęby mleczne to 2-3 minuty. Raz na kilka dni zaleca się także użycie nici dentystycznej. Aby umilić dziecku nauczenie się nowego nawyku, można nagradzać dziecko naklejkami- za każde umycie zębów jedna naklejka.

Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci

Mleczaki, podobnie jak zęby stałe, wymagają, aby o nie dbać. Próchnica ma negatywne działa także na mleczaki. Warto zastanowić się nad sprzętem ułatwiającym pielęgnację jamy ustnej- szczoteczki elektryczne do zębów. Szczoteczki elektryczne do zębów sprawią, ze Twoje dzieci będą z większą łatwością i przyjemnością dbać o higienę. Szczoteczki elektryczne do zębów sprawiają, że zęby (także mleczaki) są dokładnie czyszczone. Duża częstotliwość obrotów, a także specjalny kształt główki do szczoteczki sprawia, że zęby mleczne są bardzo precyzyjnie czyszczone. Różnokolorowe szczoteczki, które mogą mieć także wzory i postaci bajowe, sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po szczoteczkę i myją zęby mleczne.

Dlaczego szczoteczki elektryczne do zębów?

Na rynku obecnie istnieje cała masa szczoteczek elektrycznych i sonicznych. Spójrz tutaj i wybierz taką, która Ciebie usatysfakcjonuje: https://elektryczneszczoteczki.pl/ Wykorzystują one ruchy pulsacyjne, rotacyjne, obrotowe, soniczne, a także ultradźwięki. Mimo tej różnorodności, jedno jest pewne- szczoteczki elektryczne do zębów czyszczą zdecydowanie dokładniej. Pozbywają się resztek i pozostałości jedzenia, bakterii, a także nie dopuszczają do rozwoju kamienia nazębnego. Dodatkowe funkcje, takie jak masowanie dziąseł sprawiają, że dziąsła są dobrze ukrwione. Profilaktyka pozwala na zapobieganie powstawania parodontozy.