Zęby mleczne - jak o nie dbać?

Pojawiające się zęby mleczne, tzw. mleczaki, oznaczają, że należy zacząć uczyć pociechę, jak dbać o higienę jamy ustnej. Z czasem należy wyrobić u dzieci nawyk prawidłowego dbania o zęby mleczne. Dużym ułatwieniem i pomocą dla rodziców mogą okazać się szczoteczki elektryczne do zębów.

  • Zęby mleczne u dzieci- prawidłowa higiena
  • Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci i dorosłych
  • Dlaczego szczoteczki elektryczne do zębów?

Zęby mleczne u dzieci- prawidłowa higiena

Kiedy pojawiają się mleczaki bardzo ważne jest, aby nauczyć dziecko dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Istnieje kilka podstawowych zasad, jak chociażby ta, aby myć zęby dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Dziecko myjąc zęby przed śniadaniem pozbywa się ewentualnych zarazków, które mogły pojawić się w ciągu nocy. Natomiast ucząc dziecko, aby myło zęby wieczorem, należy wspomnieć, aby było to po ostatnim posiłku. Sok owocowy czy też drobna przegryzka to także posiłek. W ten sposób unika się rozmnażania bakterii w jamie ustnej w ciągu ośmiogodzinnego snu. Kiedy pojawiają się mleczaki, dobrze, abyś poinformował dziecko, że prawidłowy czas, aby dobrze umyć zęby mleczne to 2-3 minuty. Raz na kilka dni zaleca się także użycie nici dentystycznej. Aby umilić dziecku nauczenie się nowego nawyku, można nagradzać dziecko naklejkami- za każde umycie zębów jedna naklejka.

Szczoteczki elektryczne do zębów dla dzieci

Mleczaki, podobnie jak zęby stałe, wymagają, aby o nie dbać. Próchnica ma negatywne działa także na mleczaki. Warto zastanowić się nad sprzętem ułatwiającym pielęgnację jamy ustnej- szczoteczki elektryczne do zębów. Szczoteczki elektryczne do zębów sprawią, ze Twoje dzieci będą z większą łatwością i przyjemnością dbać o higienę. Szczoteczki elektryczne do zębów sprawiają, że zęby (także mleczaki) są dokładnie czyszczone. Duża częstotliwość obrotów, a także specjalny kształt główki do szczoteczki sprawia, że zęby mleczne są bardzo precyzyjnie czyszczone. Różnokolorowe szczoteczki, które mogą mieć także wzory i postaci bajowe, sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po szczoteczkę i myją zęby mleczne.

Dlaczego szczoteczki elektryczne do zębów?

Na rynku obecnie istnieje cała masa szczoteczek elektrycznych i sonicznych. Spójrz tutaj i wybierz taką, która Ciebie usatysfakcjonuje: https://elektryczneszczoteczki.pl/ Wykorzystują one ruchy pulsacyjne, rotacyjne, obrotowe, soniczne, a także ultradźwięki. Mimo tej różnorodności, jedno jest pewne- szczoteczki elektryczne do zębów czyszczą zdecydowanie dokładniej. Pozbywają się resztek i pozostałości jedzenia, bakterii, a także nie dopuszczają do rozwoju kamienia nazębnego. Dodatkowe funkcje, takie jak masowanie dziąseł sprawiają, że dziąsła są dobrze ukrwione. Profilaktyka pozwala na zapobieganie powstawania parodontozy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.