Krótkoterminowy wynajem mieszkań to w naszym kraju wciąż pewnego rodzaju nowinka na rynku nieruchomości. W mieście Warszawa mieszkanie na miesiąc przez długi czas było praktycznie nieosiągalne, nawet w miastach akademickich, takich jak Kraków czy Wrocław prywatni właściciele wynajmujący mieszkania lub pokoje studentom oczekiwali zobowiązań długoterminowych – przynajmniej na jeden pełny semestr. Na szczęście obecnie wynajem krótkoterminowy mieszkań to już norma, a mieszkanie na miesiąc na terenie miasta Warszawa możemy znaleźć online. Właściciele nieruchomości przeznaczonych na kwatery turystyczne oferują nawet wynajem krótkoterminowy mieszkań zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta Warszawa, który liczymy w dniach lub tygodniach – na przykład wynajem mieszkania na weekend. Skąd ta nagła zmiana?

W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę apartamenty w mieście Warszawa przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Odpowiemy na pytania o okres trwania wynajmu oraz wyposażenie takiego apartamentu, w którym planujemy zatrzymać się tylko na chwilę. Jeśli planujesz dłuższy pobyt w mieście – niezależnie czy jest to pobyt turystyczny, biznesowy czy w celach naukowych – koniecznie sprawdź, co może Ci zaoferować apartament w jednej z dzielnic miasta Warszawa, który już teraz dostępny jest na wynajem krótkoterminowy.

Warszawa Ursus - krótkoterminowy wynajem mieszkań

Zdecydowana większość z nas nie lubi zatrzymywać się w hotelach. W szczególności, kiedy planujemy pobyt nieco dłuższy niż kilka dni zależy nam na zakwaterowaniu, które da nam swobodę i będzie oferowało komfort przypominający warunki panujące w naszym własnym mieszkaniu lub domu. Kluczem jest tutaj przestrzeń – pokoje hotelowe są na ogół niewielkie, a wynajem pokoju kilkuosobowego dla jednej osoby jest zazwyczaj nieopłacalny – oraz dostęp do wszelkich udogodnień, takich jak kuchnia lub w pełni wyposażony aneks kuchenny, z którego możemy korzystać niezależnie od pory dnia i nocy. To wszystko i znacznie więcej oferuje nam krótkoterminowy wynajem mieszkań – usługa skierowana do osób poszukujących dogodnego zakwaterowania w mieście Warszawa za rozsądne pieniądze. Na warszawskim Ursusie – dzielnica szczyci się doskonałym skomunikowaniem z Centrum – znajdziemy spokój i wytchnienie po męczącym dniu w zaciszu „własnego” apartamentu. Apartament Warszawa Ursus przeznaczony na wynajem krótkoterminowy to doskonałe rozwiązanie:

  • kiedy jesteśmy w delegacji lub podróży służbowej,
  • kiedy planujemy przedłużony pobyt turystyczny lub krótki wyjazd wakacyjny dla całej rodziny,
  • kiedy poszukujemy mieszkania studenckiego, z dala od zgiełku tętniących imprezami akademików, przy jednoczesnej pełnej swobodzie korzystania z lokalu mieszkalnego, której nie zapewni nam ani stancja, ani wynajem pokoju w czyimś domu.

Wynajem krótkoterminowy – zalety

Główną zaletą wynajmu krótkoterminowego jest pełna swoboda określania czasu wynajmu mieszkania, które możemy uzyskać do swojej dyspozycji nawet na jeden dzień. Oczywiście, im dłużej planujemy się zatrzymać w mieszkaniu, tym niższe będą koszty wynajmu. Należy się również liczyć z tym, że oferta mieszkań aktualnie dostępnych bardzo szybko się zmienia – dlatego jeśli zależy nam na konkretnym metrażu lub lokalizacji, powinniśmy trzymać rękę na pulsie lub dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem.

Wśród licznych zalet, jakimi mogą się poszczycić apartamenty dostępne w ramach umowy wynajmu krótkoterminowego jest możliwość poczucia się w podróży służbowej jak w domu – sami określamy zasady obowiązujące w naszym wynajętym M, możemy zapraszać do siebie gości i nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy w środku nocy sięgali do smakołyków schowanych w lodówce.

gdzie wynająć mieszkanie na miesiąc

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.