Wakacje zimą na Kubie

Nie każdy lubi białe szaleństwo i stoki narciarskie w Polsce, u naszych południowych sąsiadów czy też w kultowych Alpach. Są tacy, którzy pragną ciepła i słońca nawet wtedy, gdy za oknem jesień i zima. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również wycieczki w okresie świąteczno-noworocznym, które pozwalają spędzić czas nieco w oderwaniu od tradycji, ale na odpoczynku, w promieniach słońca, na wodnych aktywnościach, czy po prostu tak, jak lubisz.

  1. W stronę słońca
  2. Hiszpański raj
  3. Kubański sen

W stronę słońca

Niezmiennie popularnością cieszą się kraje południowej Europy, choć Polacy z oferty https://dreamtours.pl wybierają również bardziej egzotyczne kraje. Kuszą one pewną egzotyką, która zachowywała się i w zabytkach, i kulturze mieszkańców, i w kuchni oraz w bogatej roślinności. Takie wakacje nawet w środku zimy mogą być niezwykłą odskocznią od szarej codzienności i dają okazję do odpoczynku dokładnie tak, jak się chce – leniwie, aktywnie, na spacerach po małych miasteczkach czy wspinaczkach po górskich szlakach.

Hiszpański raj

Polacy chętnie wybierają Hiszpanię – jest stosunkowo blisko, bezpiecznie i tak odmiennie kulturowo. Kusi nie tylko słońce i piękne widoki, ale również temperament mieszkańców. To również kuchnia, która zachwyca smakami i aromatami. W praktyce doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć i skosztować życia. Wczasy w Hiszpanii to również czas wielkich sprzeczności. Tu przesadnie demonstrowana pobożność styka się z fiestą i zabawami do białego rana. Tu tradycja świetnie komponuje się z nowoczesnością, co widać zarówno w architekturze, jak i w kuchni czy też stylu życia. Hiszpania jest więc miejscem, w którym każdy poczuje się dobrze i każdy będzie chciał tu wracać. To również najpiękniejsze plaże świata, gwarantowana pogoda i kultowe miejsca takie jak Majorka, Barcelona czy Teneryfa.

Kubański sen

Tu zatrzymał się czas, co chętnie wykorzystują reżyserzy filmów i teledysków nawiązujących do poprzedniej epoki. Kuba kojarzy się z najlepszymi alkoholami, cygarami, muzyką oraz ludźmi, którzy czerpią z życia to, co w nim najlepsze. To klimat, który jest już nam obcy, a dodatkowo gwarantowane słońce sprawia, że rytm salsy z żyłach będzie tętnił jeszcze długo. Wakacje na Kubie to również okazja, by zobaczyć niezwykłe zabytki, posmakować zupełnie innej kuchni, a także zachwycić się naturą, jakiej nie ma nigdzie indziej. Obowiązkowa staje się stolica, choć innych atrakcyjnych zakątków znajdziemy równie dużo. Kuba toraj dla miłośników plażowania i trekkingu. To mieszanka kultur, która jest inspirująca dla każdego.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.