W Trzebini startuje przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kościelnej
W nadchodzący poniedziałek, mieszkańcy Trzebini mogą przygotować się na istotne zmiany w codziennym krajobrazie komunikacyjnym miasta. Z uwagi na rozpoczęcie długo oczekiwanej przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania przy ul. Marszałka Piłsudskiego i Kościelnej, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, a jej kulminacyjnym punktem będzie instalacja sygnalizacji świetlnej.
  1. Drogowcy rozpoczynają prace przy skrzyżowaniu ul. Marszałka Piłsudskiego i Kościelnej w poniedziałek.
  2. Celem prac jest poprawa bezpieczeństwa poprzez instalację sygnalizacji świetlnej.
  3. Skrzyżowanie to było miejscem wielu kolizji i wypadków.
  4. Inwestorem projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, a prace wykonuje firma Berger Bau Polska sp. z o.o.
  5. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, w tym zamknięcie pasu ruchu DW 791 i ul. Kościelnej.
  6. Objazdy zostaną poprowadzone ul. Starowiejską.
  7. Za utrudnienia przepraszają zarówno inwestor, jak i wykonawca.

Przebudowa tego kluczowego węzła komunikacyjnego jest odpowiedzią na liczne postulaty mieszkańców dotyczące poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie. Przez lata skrzyżowanie ulic Marszałka Piłsudskiego i Kościelnej było sceną niejednej dramatycznej sytuacji, a nadmierna prędkość kierowców oraz skomplikowana organizacja ruchu tylko potęgowały ryzyko. Wprowadzenie sygnalizacji świetlnej to długo wyczekiwana zmiana, która ma szansę odmienić oblicze tego miejsca, czyniąc je bezpieczniejszym dla kierowców i pieszych.

Za realizację zadania odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, a prace budowlane prowadzone będą przez doświadczoną firmę Berger Bau Polska sp. z o.o. Utrudnienia, które niewątpliwie wpłyną na płynność ruchu w okolicy, są ceną za długo oczekiwaną poprawę bezpieczeństwa. Inwestor oraz wykonawca pragną przeprosić mieszkańców za wszelkie niedogodności i prosić o wyrozumiałość w tym przejściowym okresie.

Warto podkreślić, że prace rozpoczną się od zamknięcia pasu ruchu DW 791 od strony Dworu Zieleniewskich, ale dostęp do Dworu oraz pobliskiego sklepu będzie zapewniony. W pierwszym etapie prac, ruch odbywać się będzie jednym pasem, a w celu usprawnienia przepływu pojazdów tymczasowo ustawione zostaną światła. Dodatkowo, dla zapewnienia alternatywnej trasy dojazdu, wlot w ul. Kościelną zostanie zamknięty, a objazd poprowadzony ul. Starowiejską.

Realizacja tej inwestycji to nie tylko kwestia poprawy bezpieczeństwa, ale również krok w stronę modernizacji infrastruktury drogowej Trzebini. Mieszkańcy z pewnością docenią te zmiany, gdy tylko prace zostaną zakończone, a skrzyżowanie stanie się bezpieczniejsze i bardziej przystępne dla wszystkich użytkowników.


Wg inf z: Urząd Miasta w Trzebini