Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego - na czym polega zabieg?

Na tatuaż decydujemy się z myślą, że jest to wybór na całe życie. Jednak z czasem nasze postrzeganie grafiki na ciele może się zmienić. Co więcej, z wiekiem zmienia się kształt tatuażu na skórze, która traci kolagen i wiotczeje. Na szczęście tatuaż nie musi być na zawsze. Jeśli chcesz go usunąć, sprawdź efekt działania laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego!

Sposoby na pozbycie się tatuażu

Powodów, dla których chcemy pozbyć się tatuażu może być wiele. Bardzo często jest to po prostu niska jakość grafiki i jej niezgodność z naszymi oczekiwaniami. Niestety, niewprawny tatuażysta może co najwyżej zwrócić pieniądze, nie zwróci jednak pierwotnego wyglądu skóry.

Nawet jeśli grafika okazała się udana, z biegiem lat jej wygląd z pewnością się zmieni. Zmienić mogą się też nasze upodobania – z czasem możemy po prostu wstydzić się malunku na ciele lub nie chcieć wracać do powodów, dla których np. wytatuowaliśmy sobie czyjeś imię na ramieniu.

Istnieją domowe sposoby na usuwanie tatuażu, takie jak np. peelingi rozjaśniające skórę czy specjalne kremy. Alternatywą jest też pokrycie rysunku grubą warstwą kryjącego podkładu. Jednak żadna z tych metod nie pozwoli na pozbycie się rysunku raz na zawsze. Rzeczywistą skuteczność daje wyłącznie laserowe usuwanie tatuażu.

Makijaż permanentny – czy jest sens go usuwać?

W przeciwieństwie do tatuażu, makijaż permanentny nie pozostaje na skórze na zawsze. Mniej więcej po roku lub dwóch blednie i trzeba go poprawić. Zdarza się jednak, że uzyskany rezultat jest na tyle nieudany, że dana osoba chce wcześniej się go pozbyć.

W usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego wykorzystuje się technikę laserową picosekundową i nanosekundową. Pierwsza metoda uznawana jest za szybszą i dokładniejszą. Urządzenia do laserowego usuwania tatuaży i makijażu permanentnego oraz akcesoria do nich znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/. Oferta sklepu przeznaczona jest dla profesjonalnych salonów kosmetycznych, gabinetów medycyny estetycznej i studiów tatuażu.

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego polega na rozbiciu znajdującego się w skórze barwnika. W tym celu wykorzystywana jest wiązka ultra krótkich impulsów, dzięki którym tworzy się fala akustyczna. Niszczy ona niechciany barwnik, który zostaje wchłonięty i w sposób naturalny wydalony z organizmu. Zaletą tego rozwiązania jest mała inwazyjność, dzięki której z zabiegu może korzystać większość osób.

Ważne! Jak każdy zabieg, laserowe usuwanie tatuażu, makijażu i przebarwień najlepiej poprzedzić konsultacją ze specjalistą. Wykluczy on istnienie ewentualnych przeciwwskazań.

Podsumowując. Ze wszystkich metod usuwania tatuażu, laser okazuje się tą najbardziej efektywną. Już po kilku sesjach niechciana grafika przestaje być widoczna. Zabieg należy wykonać w profesjonalnym gabinecie.