UM Chrzanów alarmuje: nadchodzą ekstremalne warunki pogodowe w Małopolsce
Mieszkańcy naszej społeczności muszą przygotować się na niepokojące wieści meteorologiczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nadchodzącym silnym wiatrem, który będzie miał wpływ na życie i bezpieczeństwo w naszym regionie. Nie lekceważmy tych informacji i zadbajmy o odpowiednie środki ostrożności.
  1. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze dla powiatów chrzanowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego.
  2. Przewidywane są porywy wiatru do 85 km/h, co może stanowić zagrożenie dla mieszkańców oraz ich majątku.
  3. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21:00 dnia 28.03.2024 do godziny 03:00 dnia 29.03.2024.
  4. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 80%, co czyni to ostrzeżenie szczególnie ważnym.

W obliczu nadchodzącej wichury, ważne jest, aby mieszkańcy naszej społeczności podjęli odpowiednie działania, aby zminimalizować potencjalne szkody. Zabezpieczmy luźne przedmioty, które mogą stać się niebezpiecznymi pociskami, a także unikajmy niepotrzebnego przebywania na zewnątrz. Przygotowanie do nadchodzącej burzy wiatrowej może znacząco wpłynąć na nasze bezpieczeństwo oraz ograniczyć możliwe straty materialne.

W czasach, kiedy natura pokazuje swoją nieobliczalną siłę, nasza wspólna rozwaga i odpowiedzialność mogą stanowić tarczę ochronną dla naszej społeczności. Bądźmy czujni i gotowi na działanie, pamiętając, że lepiej jest zapobiegać niż później żałować.


Opierając się na: UM Chrzanów