Zbliżają się zimowe ferie, a wraz z nimi sezon narciarski. Jest to sport bardzo popularny wśród Polaków, którzy chętnie wyjeżdżają na stoki zarówno w kraju, jak i za granicą. Rzeczą, o której trzeba koniecznie pamiętać, jest ubezpieczenie narciarskie – jaką pomoc zapewnia i na jaki pakiet się zdecydować?

Ubezpieczenie narciarskie w kraju i za granicą

Stoki oferują niesamowitą rozrywkę wielbicielom aktywnego spędzania wolnego czasu. Co roku przyciągają zarówno doświadczonych, jak i tych początkujących turystów, pragnących skorzystać z największej zimowej atrakcji. Narty są jednak sportem, przy którym nietrudno o kontuzję, dlatego trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu na narty, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw, które zapewni pomoc w razie, gdyby była ona potrzebna.

W przypadku wyjazdów krajowych do najważniejszej kwestii należą koszty leczenia, transportu, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także OC, czyli szkody wyrządzone innym. Wszystkie te punkty zawierają się w ubezpieczeniu narciarskim, które można wykupić przed podróżą.

Przy wyjazdach zagranicznych warto pamiętać, by zwrócić uwagę na wysokość świadczeń – koszty leczenia mogą być znacznie wyższe, niż w Polsce, dlatego najlepiej zdecydować się na najwyższy możliwy wariant. Ponadto, ubezpieczenie na narty umożliwia szybki powrót do kraju po wypadku, jeśli zachodzi taka potrzeba, co również jest bardzo ważną kwestią.

ubezpieczenie na narty

Ubezpieczenie na narty – sporty amatorskie i ekstremalne

Warto pamiętać, że podstawowa polisa turystyczna, jaką można wykupić na wyjazd, obejmuje sporty amatorskie – w przypadku nart, są one objęte standardowym pakietem, o ile uczestnicy trzymają się wyznaczonych tras. Jeśli planuje się jazdę poza wyznaczonymi szlakami, konieczne będzie rozszerzenie polisy o ubezpieczenie na sporty ekstremalne – dzięki temu w każdej sytuacji jest się chronionym, nawet, jeśli do wypadku dojdzie poza stokiem.

Ubezpieczenie narciarskie pozwala na zorganizowanie akcji ratowniczej i szybkie uzyskanie pomocy medycznej. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można czuć się bezpiecznie przy uprawianiu swojego ulubionego zimowego sportu, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na profesjonalne wsparcie.

Jak uzyskać pomoc dzięki ubezpieczeniu na narty?

Jeśli jest się posiadaczem ubezpieczenia narciarskiego, w razie wypadku – niezależnie, czy w Polsce, czy za granicą – należy zgłosić się po pomoc pod numer telefonu infolinii ubezpieczyciela. Całodobowa, polskojęzyczna obsługa przyjmie zgłoszenie i zajmie się natychmiastową organizacją odpowiedniej pomocy. Zorganizowana może zostać akcja ratownicza lub zwykła pomoc medyczna, w zależności od sytuacji. Uczestnik może liczyć na przewiezienie do odpowiedniej placówki oraz profesjonalną opiekę lekarską – koszty leczenia zostaną pokryte z polisy. Ponadto, jeśli wypadek zdarzył się za granicą, ubezpieczenie narciarskie pokrywa także koszty transportu medycznego do Polski.

Co jest potrzebne, by móc skorzystać z ubezpieczenia?

Noszenie przy sobie wydruku całej polisy nie jest konieczne, warto jednak mieć zapisany numer ubezpieczenia na narty, np. w telefonie czy na osobnej kartce. Ponadto, bardzo ważną informacją jest numer na infolinię ubezpieczyciela, to tam bowiem można zgłosić się po pomoc w razie jakiegokolwiek wypadku. Jest to szczególnie przydatne na wyjazdach zagranicznych, gdzie wezwanie pomocy może być bardzo trudne ze względu na barierę językową oraz nieznajomość służb ratunkowych. Polskojęzyczna infolinia, do której można mieć dostęp z każdego kraju, to bardzo duże ułatwienie i niezastąpiona pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Kompleksowe ubezpieczenie – pozostań bezpiecznym na nartach

Wybierając się na stok, trzeba więc koniecznie pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu – narty będą dzięki temu o wiele przyjemniejszą rozrywką. Jest to pierwsza po zamówieniu biletów i noclegu kwestia, o jaką należy zadbać. Dzięki tego typu ochronie można ze spokojem poświęcić się ulubionym aktywnościom podczas ferii zimowych, niezależnie, czy zamierza się je spędzić w kraju, czy za granicą.

Komentarze   
-1 #1 Katarzyna 2019-01-14 15:55
Akurat w przypadku wyjazdów krajowych niepotrzebne nam będzie ubezpieczenie kosztów leczenia. Pomoc ratowników otrzymamy bezpłatnie w ramach publicznej służby zdrowia. W kraju przyda nam się więc NNW oraz OC w życiu prywatnym.
Katarzyna
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.