Jakie nosidełko dla dziecka wybrać? Czym się kierować? Na jakie parametry zwracać uwagę? Takie pytania zadają najczęściej rodzice, którzy chcą rozpocząć przygodę z noszeniem dziecka. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli nosidełek pochodzących od różnych producentów. Podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Nosidełko dla dziecka – kilka uwag na początek

Wielu rodziców obawiając się o zdrowie swojego dziecka, zastanawia się, czy nosidełko dla dziecka to dobre rozwiązanie. Nosidełko są bezpieczne dla dziecka, o ile zostanie idealnie dopasowane do wieku oraz do wagi malucha. Producenci nosidełek zawsze informują o tym, od jakiej wagi dziecko może korzystać z nosidełka i zalecają, aby dzieci które jeszcze nie potrafią chodzić, spędzały w nosidle ograniczoną ilość czasu. Jeżeli dziecko nie chodzi samodzielnie, rodzice nie powinni zabierać dzieci w nosidełku na bardzo długie wycieczki. Jednocześnie, pozycja, w której noszone są małe dzieci, sprzyja odpowiedniemu rozwojowi stawów biodrowych. Nosidełko dla dziecka należy kupować u producentów lub w profesjonalnych sklepach oferujących produkty sprawdzonych firm https://tulsie.pl/kategoria-produktu/produkty-kavka/. Wybierając nosidło, należy sprawdzać, czy spełnia ono europejskie normy (oznaczanie PN-EN 13209-2:2016-04).

Porównaj nosidełka na podstawie nosidełek firmy KAVKA

Aby wybrać idealne nosidełko dla dziecka, warto zdecydować się na przegląd nosidełek od najlepszych producentów, znanych i cenionych na rynku np. KAVKA, a następnie sprawdzić ich oferty. Akurat u tego producenta można wyróżnić 3 linie nosidełek: Kavka comfort, Kavka multi-age i Kavka light. Porównując te trzy linie, można zauważyć, że wszystkie z nich oferują noszenie dziecka z przodu oraz na plecach. Wszystkie wyposażone są również w odpinany kapturek, który chroni dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. wiatrem czy nadmiernym słońcem. Modele Kavka comfort, Kavka multi-age dodatkowo zapewniają możliwość noszenia malucha na biodrze, możliwość krzyżowania szelek na plecach i wpięcie klamry pod kolankami dziecka. Charakteryzują się również szerokim pasem biodrowym.

Porównując produkty, koniecznie należy zwrócić uwagę na wagę dziecka – to ona w większości przypadków decyduje o tym, jaki model wybierzemy. Zarówno w modelu Kavka comfort jak i Kavka light wymaga się, aby maluch ważył co najmniej 6 km. W modelu Kavka multi-age, można nosić dziecko ważące więcej niż 3.5 kg.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Oczywiście na wymiary panelu i pasów. Panel jest tą częścią nosidełka, w której umieszcza się malucha. Wymiary mogą być różne, w zależności od wybranego producenta oraz modelu. Analizując nadal wybrane modele można zauważyć, że w modelach Kavka comfort, Kavka multi-age i Kavka light, szerokości panelu przedstawiają się kolejno: 34 cm, 30 cm oraz 35 cm, a jeżeli chodzi o szerokość: 36, 42 i 35 cm. W każdym modelu minimalna długość pasów wynosi 45 cm, a maksymalna 55 cm. Jeżeli zależy nam na tym, aby przez długi okres korzystać z nosidełka, warto zakupić model, w którym możliwe jest dostosowanie szerokości i wysokości panelu do dziecka – nosidełko rośnie wraz z dzieckiem.

Design też jest ważny!

Wybierając nosidełko dla dziecka, oprócz wymiarów i parametrów, ważna jest również jego jakość, wykonanie i ogólny wygląd. Nosidełko jest z jednej strony produktem, który ma charakteryzować się przede wszystkim praktycznością, z drugiej strony, nie wolno zapominać, że jest on przeznaczony dla dziecka. Powinien zatem pasować do świata malucha. Niekoniecznie musi być bardzo kolorowy. Wielu rodziców wybiera modele wykonane z ciemnych materiałów, jednak z ciekawymi wzorami. Najładniejsze wzory są możliwe do wykonania na tkaninach żakardowych. Są one dodatkowo bardzo wytrzymałe. Jeżeli zostaną wykonane z wysokogatunkowej bawełny – tym lepiej, ponieważ zapewnią dodatkową wygodę i miękkość, a komfort dziecka jest ważny dla każdego z rodziców. Wybierając nosidełko, koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na wykończenia i jakość klamr.

Dzieci bardzo lubią być noszone. Dzięki nosidełku, nie tylko czują ciągłą bliskość rodzica, dzięki czemu mogą cieszyć się bezpieczeństwem i są spokojniejsze, ale również mogą obserwować świat z wysokości, a nie z perspektywy wózka. Nosidełko to bardzo dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrane do wagi i wieku dziecka, a także do indywidualnych preferencji.

idealne nosidełko firmy Kavka

Komentarze   
0 #1 Katarzyna 2019-11-25 20:04
my mamy nosidełko od kinder hop, jest rewelacyjne i dzidziuś czuje się w nim świetnie :)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.