Mamy to. W poniedziałek burmistrz Jarosław Okoczuk podpisał z wojewodą Łukaszem Kmitą umowę na dofinansowanie remontu ul. Szembeka i przebudowy ul. Trzeciej w Młoszowej. Gmina otrzyma na ten cel ponad milion złotych. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

umowa

Wojewoda Łukasz Kmita i burmistrz Jarosław Okoczuk podpisują umowę o dofinansowaniu

- Dziś, podpisując umowy z naszymi partnerami, stawiamy przysłowiową kropkę nad „i”. W sumie na remonty dróg w powiecie chrzanowskim z tego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafią 4 mln zł – wylicza wojewoda Łukasz Kmita.

Remont ul. Szembeka obejmie odcinek o długości blisko 800 metrów (od skrzyżowania z drogą krajową do torów kolejowych i dalej od torów do skrzyżowania z ul. Piaskową). Z kolei ul. Trzecia zostanie przebudowana na odcinku liczącym około 310 metrów (od torów kolejowych do ul. Sosnowej).

- Stan tych dróg jest zły. Przykładowo na ul. Szembeka robiono kanalizację. Załatano dziury po robotach. Niestety z biegiem czasu w kilku miejscach droga się zapadła, zbiera się tam woda, piesi mają ciężko przejść. Nie lepiej jest na ul. Trzeciej. Tymczasem bardzo wiele osób z niej korzysta. Nie tylko mieszkańcy Młoszowej, ale również przyjezdni, którzy zmierzają do Puszczy Dulowskiej. Dlatego tak bardzo nam zależało na poprawie warunków. Mieszkańcy są zadowoleni, że te dwa zadania będą w tym roku realizowane – mówi radny Jarosław Kurdziel z Młoszowej.

Poza Trzebinią dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymali także Gmina Alwernia na remont ul. Marii Skłodowskiej - Curie oraz Powiat Chrzanowski na przebudowę drogi powiatowej w Babicach.

umowa2