Nauka zdalna w klasach IV-VIII szkół podstawowych, w godz. 8-16 przemieszczanie się nieletnich do 16. roku życia pod opieką dorosłego, zakaz działalności stacjonarnej barów i restauracji. To część nowych restrykcji, wprowadzonych w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. 

Grafika koronawirus

W piątek rząd ogłosił nowe restrykcje. Wśród najważniejszych jest zawieszenie na dwa tygodnie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Wcześniej zawieszono zajęcia stacjonarne w szkołach ponadpodstawowych.

Zajęcia w przedszkolach oraz klasach I-III szkół podstawowych odbywają się bez zmian.

W godz. 8 – 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą się przemieszczać wyłącznie pod opieką dorosłego.

Wprowadza się zakaz aktywności w grupie powyżej 5 osób. Nie dotyczy on jedynie rodzin mieszkających razem i spotkań służbowych.

Obowiązywać będzie ograniczenie przemieszczania się osób powyżej 70. roku życia za wyjątkiem wykonywania czynności służbowych, zaspakajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, uczestnictwa w orzędach religijnych.

Od soboty ogranicza się także działalność lokali gastronomicznych (restauracji, kawiarni, pubów). Placówki będą zamknięte dla klientów. Możliwa jest wyłącznie działalność na wynos i z dowozem.

Więcej o nowych zasadach bezpieczeństwa można przeczytać na stronie internetowej www.gov.pl/web/koronawirus/cala-polska-w-czerwonej-strefie-

nowe zasady bezpieczenstwa