W dniach 12 i 13.12.2018 r. w Trzebini w hali sportowej przy ZSTU odbyły się Małopolskie Igrzyska Dzieci w Unihokeju. Reprezentacja dziewcząt z SP nr 3 w Trzebini została v-ce mistrzem województwa małopolskiego, a drużyna chłopców uplasowała się na 4 miejscu. unihokej dz17.12

 

Organizatorami zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Miejsko - Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzebini oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini. Do Trzebini przyjechały najlepsze szkoły z terenu całego województwa, m.in. z Krynicy, Nowego Targu, Oświęcimia, Nowego Sącza, Kasiny Wielkiej.

Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która zwycięsko przeszła przez eliminacje gminne i półfinały wojewódzkie.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęły drużyny dziewcząt. Sześć najlepszych zespołów zostało podzielonych na 2 grupy. SP 3 Trzebinia zremisowała z SP 1 Krynica Zdrój i z SP Kasina Wielka. W serii rzutów karnych trzebinianki zdecydowanie wygrały i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. W meczu półfinałowym SP 3 Trzebinia zagrała z SP 2 Nowy Sącz i wygrywając awansowała do finału. W meczu finałowym z przedstawicielem powiatu nowotarskiego – SP Nowa Biała padł wynik bezbramkowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Nowej Białej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini została v-ce mistrzem województwa małopolskiego, a trzecie miejsce zajęła Szkoła w Kasinie Wielkiej.

Zawody swoją obecnością uświetniła pani Anna Kawala Sekretarz Gminy Trzebinia, która wręczyła nagrody dla najlepszych szkół podstawowych w województwie.

 

Skład zespołu: Natalia Knapik, Maja Żak, Klaudia Pastusińska, Anna Katarzyńska, Justyna Kawala, Natasza Kozioł, Gabriela Żak, Olga Winiarska, Julia Pałka, Julita Grochal, Kinga Mirek, opiekun zespołu Paweł Raj.

unihokej chl17.12 

W drugim dniu odbyły się zawody dla chłopców. Gminę Trzebinia i Powiat Chrzanowski reprezentowała również Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która wygrała wcześniejsze etapy eliminacyjne.

Zawody zdominowały szkoły sportowe z Oświęcimia, Krynicy i Nowego Targu, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Klasą samą dla siebie byli uczniowie z Krynicy Zdroju, którzy zdobyli mistrzostwo województwa w pięknym stylu.

SP 3 Trzebinia zajęła wysokie IV miejsce w województwie małopolskim.

 

Skład zespołu: Dawid Worobiec, Mateusz Kot, Dorian Przewłocki, Konrad Borowicz, Patryk Zając, Szymon Woźniczko, Igor Łysiak, Bartosz Wroński, Jakub Gromadzik.

 

Informacja nadesłana przez trenera P.Raja, zdjęcia autorstwa P.Sitko

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.