Sztuczna trawa na taras – jak wybrać najlepszą?

Chcesz, aby na Twoim tarasie zagościła soczyście zielona trawa? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie podłoża takiego jak sztuczna trawa. O czym warto pamiętać przy jej poszukiwaniu?

Zieleń trawy relaksuje. W miejscach, gdzie nie możemy jednak jej zasiać, wcale nie musimy rezygnować z jej pięknego koloru i miłego dotyku. Najlepszym rozwiązaniem będzie sztuczna trawa, która potrafi doskonale imitować tę naturalną. Jest to rodzaj wykładziny, która swoim wyglądem przypomina do złudzenia zwykłą trawę.

Doskonałym wyborem także będzie sztuczna trawa na taras, czyli do miejsca, gdzie najczęściej nie mamy możliwości, aby ją zasiać. Swoim naturalnym wyglądem sprawi, że taras stanie się jeszcze piękniejszy – bez potrzeby nawożenia, koszenia oraz podlewania trawnika!

Dzisiaj takie trawy dostarcza wiele firm, między innymi renomowana firma MultiGrass. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu produktu?

Sztuczna trawa na taras – przede wszystkim naturalny wygląd

Jeżeli zależy nam na tym, aby sztuczna trawa na tarasie wyglądała dobrze, warto skupić się przede wszystkim na tej, która będzie posiadała wygląd najbardziej zbliżony do naturalnego zielonego kobierca.

Najlepiej będzie prezentowała się taka wykładzina, której runo ma wiele odcieni zieleni oraz różne wielkości liści – niskie i wysokie, szersze i węższe. Warto zwrócić uwagę na wagę runa oraz na jego wysokość – im wyższe parametry, tym lepiej. Taki sztuczny trawnik wygląda jak zwykła trawa, którą możemy uzyskać przez wysiew nasion do gruntu.

Jeżeli interesuje nas taka sztuczna trawa na taras cena będzie wtedy wyższa niż w przypadku najtańszych wykładzin, które najczęściej mają tylko jeden odcień zieleni i jeden typ liści, ale efekt będzie bardziej realistyczny.

Sztuczna trawa na taras – najwyższej jakości materiały

Gdy chcemy, aby taka trawa na tarasie była ozdobą przez długi czas, warto także zwrócić uwagę na jakość zastosowanych do jej produkcji materiałów. Najczęściej stosuje się wtedy polipropylen oraz polietylen.

Wysokiej jakości trawa powinna cechować się odpornością na czynniki atmosferyczne, w tym na wilgoć, niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV, które może spowodować wypłowienie wykładziny.

Oczywiście, trawa sztuczna na taras powinna być także przyjemna w dotyku – miękka, niekłująca. Wtedy będzie można chodzić po niej nawet na boso.

Trawa cechująca się wykorzystaniem lepszej jakości materiałów będzie mogła posłużyć nam na długi czas – nawet powyżej 5 lat. Tańsze modele mogą zacząć wyglądać nieestetycznie już po jednym sezonie, dlatego zakup lepszej trawy to inwestycja, która się opłaca.

Sztuczna trawa na taras – wybierz sprawdzonego producenta

Jeśli chcemy zakupić wykładzinę zewnętrzną taką jak sztuczna trawa na taras opinie na jej temat także powinny być bardzo dobrą wskazówką przy wyborze odpowiedniego wariantu.

Opinie o producentach sztucznych traw oraz o ich wyrobach można znaleźć także przez internet – warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem zakupu. Możemy wtedy uniknąć sytuacji, gdy okaże się, że trawa nie wygląda tak dobrze, jak na zdjęciu, albo też nie jest trwała i szybko zaczyna gorzej wyglądać.

Podsumowując, sztuczna trawa na tarasy to interesująca propozycja. Dzięki niej możemy stworzyć na tarasie piękną, zieloną nawierzchnię, która idealnie sprzyja relaksowi – bez potrzeby koszenia i nawadniania. Z ofertami producentów sztucznych traw można zapoznać się już teraz przez internet!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.