Pudełka na prezent – co można do nich zapakować

Pudełka prezentowe w zależności od wielkości i kształtu posiadają różne przeznaczenie. Z powodzeniem można zapakować w nie podarunki o dużych i małych rozmiarach. Jakie więc pudełka na prezent można kupić i czym je wypełnić?

Pudełka na prezent – do czego służą?

Pudełka na prezenty są wykorzystywane zwykle w okresie świątecznym, ale także przy okazji mniejszych przyjęć np. imprez urodzinowych. Pełnią funkcję dekoracyjną i pozwalają na estetyczne oraz dyskretne zapakowanie prezentu.

Istnieje wiele rodzajów opakowań, w które można zapakować podarek. Są to m.in. pudełka karbowane, materiałowe, ręcznie malowane oraz o różnych kształtach i wzorach. Dobierając opakowanie do danego prezentu, warto pomyśleć o okazji, na jaką przygotowuje się upominek.

W zależności od święta, jakie jest obecnie obchodzone, ozdobny print pudełka powinno się wybrać na froncie opakowania. W przypadku świąt Bożego Narodzenia mile widziane są np. różnego rodzaju wzorki. Mogą być to np. płatki śniegu, dom z piernika, czy też gwiazda betlejemska.

Natomiast w przypadku uroczystości takich jak urodziny czy imieniny dobrym pomysłem będzie kupno opakowania ze wzornictwem jak np. balony, tort, oraz liczba nawiązująca do wieku solenizanta. 

Pudełka na prezent a nowoczesne rozwiązania 

Istnieje wiele nowoczesnych kartoników na prezenty, które obecnie są dostępne na rynku. Przykładem tego typu opakowań może być pudełko na magnes, które nie potrzebuje zapięcia mechanicznego. Dodatkowo jest ono eleganckie, a zarazem funkcjonalne.

Kolejną ciekawą propozycją opakowań prezentowych mogą być popularne pudełka nadające się do recyklingu. Ich skromny wygląd nie jest wadą, bo przy użyciu odpowiednich dodatków stanowią stylowy element każdego prezentu. 

Pudełko na prezent – jakie są pomysły na zapełnienie zawartości?

Zapełnienie zawartości pudełka to końcowy element pakowania prezentu. Wypełniacz powinien być na tyle oryginalny i dopasowany do kupionego podarunku, aby nie odwracać uwagi od głównej niespodzianki. 

Takimi wypełniaczami może być wiele rzeczy. Od suszonych płatków róż, wełny drzewnej do nawet pomiętej bibuły czy kolorowego papieru. Dodatkowo należy pamiętać, aby wkład pasował do stylu wybranego pudełka na prezent.

Niezależnie od wielkości podarunku dobrym pomysłem będzie zadbanie o odpowiednią prezencję. Dlatego dodatkowym elementem, który może się okazać niezbędny w tym celu, będzie kokardka. Jest to ozdoba, która pasuje praktycznie do każdego pudełka prezentowego i można ją zakupić w różnych kolorach, a nawet wzorach.