Zabezpieczmy mienie na działakch

Sezon wiosenno-letnio-jesienny dobiega końca. W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie kieruje apel do działkowców i właścicieli altan, aby przed nadejściem zimy odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie na działkach. 

 

Koniec sezonu działkowego to czas, kiedy właściciele domków letniskowych i altan pozostawiają je bez nadzoru. Minusowe temperatury, deszcz i  śnieg powodują, że bardzo rzadko zaglądamy na działki, dlatego sytuacje te mogą zainteresować  potencjalnych sprawców kradzieży.

Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami lub ograniczyć je do minimum, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie jak również podległych Komisariatów zachęcają do częstego doglądania swoich ogródków działkowych.

Na czas zimy odpowiednio zabezpieczmy wartościowe przedmioty. Rozważmy możliwość zabrania z altan i domków letniskowych drogich elektronarzędzi i sprzętów kuchennych, które mogą pokusić włamywaczy.

Porozmawiajmy z działkowymi sąsiadami, by wspólnie zwracać uwagę na nieznane osoby, które kręcą się po terenie ogródków. W przypadku budzącego nas niepokoju niezwłocznie informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.