Wizyta klas mundurowych w komendzie w Chrzanowie

Uczniowie klas o profilu mundurowym I Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini wraz z dyrektorem placówki oświatowej Markiem Kuchtą odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie, gdzie poznali specyfikę służby policjantów w różnych wydziałach jednostki. Dowiedzieli się też jakie kryteria trzeba spełnić, aby zostać policjantem.

23 stycznia br. uczniowie klas o profilu mundurowym I Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie. Mł.asp. Iwona Szelichiewicz p.o. rzecznik chrzanowskiej komendy oraz sierż. szt. Marcin Turek  z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  nakreślili uczniom jakie kryteria należy spełnić, aby wstąpić w szeregi policyjne, a także przekazali  informacje odnośnie procedury rekrutacyjnej obowiązującej podczas przyjęcia do służby. Uczniowie  zaznajomieni  zostali  ze specyfiką każdego wydziału jednostki,  począwszy od pionu prewencji, aż do pionu kryminalnego.

Największe zainteresowanie młodego pokolenia budziła strzelnica znajdująca się  przy komendzie,  z którą zapoznał ich podkom. Grzegorz Cupiał - instruktor wyszkolenia strzeleckiego oraz  taktyki i techniki interwencji policyjnych. Podkomisarz Cupiał zaprezentował im również wszystkie jednostki broni znajdującej się na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Charnowie. 

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi uczniom wybór swojej drogi życiowej, a także pomoże w podjęciu decyzji związanej z wyborem zawodu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.