Uwaga!!! nowa metoda oszustwa „na księdza”

Chrzanowska Policja ostrzega przed kolejną metodą oszustwa „na księdza”. W naszym powiecie mieliśmy do czynienia z próbami wyłudzenia pieniędzy od seniorów  metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na hydraulika”. Ostatnio pojawiła się nowa metoda "na księdza", o czym przekonała się seniorka z Chrzanowa. 

8 marca b.r. do mieszkania seniorki zapukał nieznany jej mężczyzna i  poinformował ją, że z polecenia księdza proboszcza parafii zbiera pieniądze na zakup aparatu tlenowego. 79- latka nie podejrzewając nic złego przekazała „posłańcowi” blisko 500 zł.

Policja apeluje o czujność zwłaszcza osoby starsze. Najlepiej przed przekazaniem jakichkolwiek datków stosownym będzie skontaktowanie się z osobami bliskimi lub jak w tym powyższym przypadku z księdzem parafii.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.