Policyjna świąteczna paczka

Policja zwykle kojarzona jest z kontrolami, mandatami i pouczeniami i słusznie, bo dbanie o bezpieczeństwo obywateli i walka z przestępczością jest jednym z naszych głównych zadań. Oprócz obowiązków mamy też serca i wielką chęć pomagania zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zdając sobie sprawę z tego, że wśród nas jest wielu potrzebujących, policjanci i pracownicy cywilni z KPP w Chrzanowie i jednostek podległych zorganizowali swoją policyjną szlachetną paczkę. Rodzina, której pomogliśmy żyje skromnie ale bardzo uczciwie, Jest to mama i dwóch synów w wieku 5 i 9 lat z Chrzanowa. Nie prosili oni o pomoc, choć wiemy, że jej potrzebują. Chłopcy z mamą nie oczekują niczego za darmo ale tej pomocy są warci. Mama nie zawsze może spełnić marzenia chłopaków, bo na co dzień ma wiele ważniejszych wydatków, więc my darowaliśmy im to, o czym marzą tj. słuchawki bezprzewodowe i zdalnie sterowany samochód, a mamie od św. Mikołaja przypadła książka do poczytania na długie zimowe wieczory. Wszyscy troje otrzymali również zapas słodyczy i pieniądze na niezbędne wydatki. Radość jaką widzieliśmy na twarzach chłopców była bezcenna i to jest największe podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w nasze działania.

Serdecznie dziękujemy też właścicielowi sklepu spożywczego, w którym kupowaliśmy łakocie, bowiem dowiedziawszy się o celu naszych zakupów z dobrego serca, od siebie i  za darmo uzupełnił naszą słodką paczkę słodyczami.

W związku z tym, że nasi dzielnicowi w praktyce stosują hasło” Dzielnicowy Bliżej Nas” w rolę św. Mikołaja wcielił się dzielnicowy z centrum Chrzanowa asp.szt. Łukasz Godyń. Przedsięwzięciem na miejscu „dowodził”  Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Chrzanowie nadkom. Mariusz Jurczyk.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i sprawić radość.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.