Policjant jako człowiek o „wielkim sercu” i pasjach"

Podinsp. Michał Martyna Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Chrzanowie został Osobowością Roku w Plebiscycie „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” w powiecie chrzanowskim.

8 marca b.r. w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów w konkursie prowadzonym wspólnie przez „Gazetę Krakowską i „Dziennik Polski” „Osobowość Roku 2018”. Rozstrzygnięcia konkursu dokonało głosowanie czytelników, którzy wyróżnili mieszkańców swoich powiatów zasłużonych w działalności społecznej, samorządowej, biznesowej oraz w dziedzinie kultury. Wśród laureatów znalazł się podisnp. Michał Martyna na co dzień Naczelnik WK KPP w Chrzanowie.

Michał policjantem chciał zostać odkąd pamięta – czyli jak twierdzi bardzo długo! Swoją służbę traktuje bardzo poważnie. Choć zdarza się i tak, że święta zamiast spędzać z rodziną, spędza w pracy stawiając czoła najtrudniejszym sprawom nie cierpiących zwłoki.

Jak twierdzi nasz bohater, każdy dzień niesie coś innego, coś niepowtarzalnego , coś co trzeba poznać, by być po prostu szczęśliwym.

Jego zamiłowania pozwalają mu spełniać się nie tylko jako „policjant”, ale także jako pszczelarz, strażak, wędkarz – bo nie spostrzega „moczenia kija w wodzie”, jako straty czasu. Człowiek musi się realizować nie tylko zawodowo, ale powinien znaleźć także czas na to co dodaje mu siły.

Odebranie statuetki i dyplomu przez Michała Martynę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w kategorii „Działalność Społeczna i Charytatywna” w powiecie chrzanowskim była również potwierdzeniem, że wyróżnienie w plebiscycie „Policjant Roku 2018” nie było przypadkowe.

Nasza powiatowa „Osobowość Roku 2018” od 35 lat prężnie działa w OSP Rozkochów i pomimo wielu obowiązków nie tylko zawodowych znajduje czas, by spotkać się młodzieżą, którą nieustannie wspiera. Dba o stawy w swojej rodzinnej miejscowości. Uwielbia organizować „Nocne zawody wędkarskie”, w Klubie Wędkarskim Karaś (którego jest członkiem od ponad 20 lat), których już nie może się doczekać po przerwie zimowej. Ponadto zachęca całe rodziny do wspólnej aktywności.

Michale jeszcze raz gratulujemy!!!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.