Dużą odpowiedzialnością wykazało się dwóch kierujących samochodami ciężarowymi, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy nissana, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu oraz swoją jazdą powodował zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Świadkowie zawiadomili służby i ujęli drogowego pirata.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło 10 maja br. przed godziną 11:00 w miejscowości Żarki woj. małopolskie. Dyżurny chrzanowskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego na drodze wojewódzkiej nr 780 w Żarkach. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze Komisariatu Policji w Libiążu. Jak się okazało, dwóch kierujących samochodami ciężarowymi zablokowało nissana, którego kierowca najprawdopodobniej był pijany. Kierującym był 55-letni mieszkaniec gminy Libiąż. Gdy mundurowi przeprowadzali czynności na miejscu zdarzenia, mężczyzna wyciągnął plik gotówki i chciał wręczyć go policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Policjanci zabezpieczyli procesowo te pieniądze jako dowód w sprawie. Ponieważ kierowca nissana odmówił „dmuchania” w alkotest, pobrano więc od niego w szpitalu w Chrzanowie  krew do badań. Wobec 55-latka wszczęto postępowanie karne, odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i  za próbę skorumpowania funkcjonariuszy – za co grozi do 10 lat odsiadki.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy spowodowało wyeliminowanie dużego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Postawa zgłaszających tj. 28-letniego mieszkańca Zatora oraz 39-letniego mieszkańca Oświęcimia i rozsądek, jakim się wykazali, zasługuje na uznanie i podziękowanie. Poprzez swoje zachowanie być może ochronili zdrowie, a może nawet i życie innym uczestnikom ruchu, dla których zatrzymany nietrzeźwy kierowca stanowił poważne zagrożenie.