Karta rowerowa – jako pierwsze prawo jazdy

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowała spot edukacyjny skierowany do rodziców, zachęcający do zdobywania potrzebnej wiedzy w tym zakresie  i wskazujący na ogromną potrzebę poznania przepisów, reguł i zasad bezpieczeństwa oraz wyrabiania karty rowerowej:

https://www.youtube.com/watch?v=Vbu2R_R4TaY

W ramach tego projektu opracowane zostały materiały edukacyjne dla szkół z zakresu wychowania komunikacyjnego i karty rowerowej. Materiały edukacyjne składają się z 9 tematów: uprawnienia do kierowania rowerem, rower-warunki techniczne i niezbędne wyposażenie, pojęcia podstawowe, zasady ruchu rowerzystów na drodze, podstawowe zasady ruchu drogowego, wybrane znaki i sygnały drogowe, skrzyżowania, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo ruchu drogowego. Materiały stanowią źródło wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i wykorzystywane będą do przygotowania teoretycznego do egzaminu na kartę rowerową.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.