Działania prędkość w powiecie chrzanowskim
28 maja br. chrzanowska drogówka przeprowadziła na drogach powiatu działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.  Priorytetowym celem tych działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.
Nadmierna prędkość jest jednym z  kluczowych czynników, którewpływa na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych.
Przyczyną największej ilości  wypadków drogowych ze skutkiem smiertelnym również jest nadmierna prędkość. W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, już samo nieznaczne przekroczenie prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie niechronionego uczestnika ruchu drogowego.
Policjanci, w ramach powiatowych działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie przy wykorzystaniu m.in. ręcznych mierników prędkości oraz  wideorejestratora.
We wczorajszych działanaich brało udział 18 funkcjonariuszy chrzanowskiej drogówki. Ujawniono  66 wykroczeń związanych z przedmiotowym „przekroczeniem dozwolonej prędkości”.
Jeden z kierowców, 69-latek stracił uprawnienia na 3 miesiące, bowiem w terenie zabudowanym na DK 79 w miejscowości Dulowa pędził swoim volvo 104 km/h przy ograniczeniu do 50.
Apelujemy do kierujących z rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy o ściągnięciu nogi z gazu w miejscach, gdzie przepisy wymagają szczególnej ostrożności min. przy przejściach dla pieszych, przejazdach rowerzystów, a także skrzyżowań. Bezpieczna prędkość to taka, która jest zgodna z obowiązującymi znakami, warunkami atmosferycznymi, stanem nawierzchni drogi i własnymi umiejętnościami.
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.