Praca w charakterze opiekunki osób starszych zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami jest coraz bardziej popularna. Szczególnym powodzeniem obecnie cieszy się praca, jako opiekunka w Niemczech. Zdobycie takiej pracy nie jest czymś błahym, ale możliwym. Istotnym elementem jest skontaktowanie się z odpowiednią agencją zajmującą się poszukiwaniem osób do pracy w tym charakterze za naszą zachodnią granicą.

Jobs Pricura to prywatna placówka, która właśnie świadczy usługi pielęgnacyjne dla osób starszych. Firma ta ma swoją siedzibę w Landau in der Pfalz. Firma prowadzi swoją działalność już od ponad piętnastu lat. Istotnym elementem jest to, że Jobs Pricura to podmiot, który jest w stanie zapewnić swoim klientom zarówno doraźną, godzinową jak i całodobową opiekę. Nie można jednoznacznie wskazać na którykolwiek z tych składników, ponieważ każdy z seniorów wymaga nieco innego rodzaju opieki. Chodzi o to, aby dobrać rodzaj stosowanej opieki w zależności od aktualnych potrzeb.

Stanowisko opiekunki - Niemcy

Jobs Pricura zapewnia osobom starszym profesjonalną opiekę, ale jednocześnie także rekrutuje do pracy odpowiednie osoby. Nie jest to bynajmniej żadna agencja pracy. Tutaj mowa jest o współpracy, o możliwej pomocy w sytuacjach kryzysowych, o możliwości konsultowania się zatrudnionej osoby z zleceniodawcą i uzyskania odpowiedniej pomocy. Bez wątpienia nie jest łatwe zajmowanie takiego stanowiska, jakim jest opiekunka osób starszych. Niemcy w tym względzie są wprawdzie sporym rynkiem, aczkolwiek bardzo ważne jest to, aby dana osoba spełniała określone wymagania, pewne predyspozycje do takiej pracy. W kraju, jakim są Niemcy, opiekunki osób starszych są zawodem coraz bardziej poszukiwanym. Tym samym znalezienie tam pracy w tym charakterze jest coraz bardziej prawdopodobne.

Oferta szczegółowa

Do Jobs Pricura może zgłosić się każdy, kto tylko ma ochotę pracować w charakterze opiekunki seniorów. Firma ta proponuje między innymi takie składniki jak:

- legalna umowa na etacie,

- dopłata za pracę w święta,

- ekwiwalent za urlop, który nie jest wykorzystany,

- poza wynagrodzeniem podstawowym premia do 450 Euro,

- premia za pośrednictwo innych opiekunów,

- rejestracja w niemieckim systemie ubezpieczeń,

- rejestracja w niemieckim funduszu emerytalnym,

- ubezpieczenie powypadkowe, OC, 

- wdrożenie przez lokalnego pracownika,

- zwrot kosztów dojazdu.

Szczegóły oferty oczywiście można poznać bezpośrednio w kontakcie z tą firmą. 

Kto jest poszukiwany?

Z pewnością warunki pracy w tejże firmie są jak najbardziej atrakcyjne. Niemniej jednak bardzo istotnym elementem jest także to, aby spełnić pewne warunki, aby móc pracować w tejże firmie, aby móc pracować w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech. Jakie zatem są wymagania wobec potencjalnych kandydatów? Na pewno istotnym elementem jest dobra znajomość języka niemieckiego oraz gotowość do tego, aby tę znajomość stale poszerzać. Poza tym również ważnym elementem jest posiadanie pewnego doświadczenia w pracy z osobami starszymi, z osobami niepełnosprawnymi. Bardzo dużym atutem kandydata na pewno jest to, aby dana osoba miała pewne doświadczenie przy różnych chorobach. W tej pracy liczy się na pewno cierpliwość, na pewno liczy się odpowiednie pozytywne nastawienie do swoich obowiązków. Jako, że praca jest wykonywana w domu pacjenta, to tym samym bardzo istotne jest posiadanie wiedzy na temat gospodarstwa domowego oraz higieny żywności. Niewątpliwym elementem jest tutaj posiadanie odpowiednich zdolności organizacyjnych.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że jednym z mających bardzo duże wzięcie zawodem jest opiekunka Niemcy. Praca w tym charakterze nie jest z pewnością łatwa i tym samym na pewno każda osoba nie jest predysponowana do tego, aby na te stanowisko aplikować. Jeśli ktoś chce podjąć się takiej pracy, musi mieć tę świadomość, że w głównej mierze są to bardzo ciężkie obowiązki, że jest to trudna praca zarówno w sensie fizycznym jak i psychicznym. Osoby starsze są bardzo różne, aczkolwiek należy liczyć się z tym, że może nam się trafić osoba z trudnym charakterem i trudnymi schorzeniami.

Komentarze   
+1 #1 dix 2019-09-27 08:00
Mycie tyłków starym nazistom. Nigdy!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.