Oddychaj czystym powietrzem i unikaj chorób

Jesienią i zimą powietrze za oknem jest zazwyczaj mocno zanieczyszczone, co powoduje, że niechętnie wychodzimy z domów. Jednak to, którym oddychamy w domu, może mieć jeszcze gorszą jakość i być powodem wielu dolegliwości.

Dom może chorować

Tzw. syndrom chorego budynku, który dotyka bardzo często domów budowanych przed laty, jest spowodowany głównie przez wadliwą wentylację. Problemem mogą być również:

  • materiały i środki użyte podczas budowy i wykończenia domu;
  • palone w pomieszczeniach papierosy;
  • korzystanie z kuchenek gazowych;
  • roztocza kurzu i pleśń.

Do tego dochodzi zanieczyszczone powietrze wpadające do środka, a największym problemem jest toksyczny smog.

Częste przebywanie w takim otoczeniu może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie – od kłopotów z oddychaniem nawet po uszkodzenie narządów wewnętrznych.

Zadbaj o powietrze w domu

Pomocny w walce o lepsze powietrze będą oczyszczacze powietrza – najlepsze modele znajdziesz na stronie Homespot.

Wśród polecanych oczyszczaczy powietrza na uwagę zasługuje Toshiba CAF-X83XPL: https://homespot.pl/toshiba-caf-x83xpl.

To jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza, który ochroni pomieszczenie o powierzchni do 65 m²przed smogiem, alergenami, bakteriami i wirusami.

Wszystko dzięki wysokiej wydajności i czteroelementowemu filtrowi 360⁰, która umożliwia oczyszczaczowi wychwytywanie zanieczyszczeń z każdej strony. Działanie filtra wspiera generator jonów.

W oczyszczaczu marki Toshiba pracują:

  • filtr wstępny, oczyszczający powietrze z większych zanieczyszczeń, takich jak kurz;
  • filtr PET, wychwytujący cząsteczki aerozoli;
  • filtr węglowy, zatrzymujący zanieczyszczenia gazowe i neutralizujący brzydkie zapachy;
  • filtr HEPA H13, usuwający pyły zawieszone obecne w smogu, zapewniający ochronę przed wirusami, bakteriami oraz alergenami wziewnymi.

Urządzenie pracuje w trybie inteligentnym, w trzech prędkościach oczyszczania, które potrafi samodzielnie dostosować do aktualnych potrzeb. Dzięki sensorowi laserowemu pyłu PM2,5, precyzyjnie ocenia jakość powietrza i w zależności od stężenia pyłu świeci się na jeden z czterech kolorów.

Oddychanie czystym powietrzem to naturalna regeneracja organizmu, przede wszystkim dróg oddechowych, które stają się mniej podatne na zakażenia wirusowe i bakteryjne.

Zakup oczyszczacza powietrza jest więc inwestycją w zdrowie.