Bezpieczeństwo na drogach to bardzo ważna kwestia, poruszana każdego roku. Dobry kierowca, to osoba, która posiada doświadczenie w jeździe, jest opanowana, ale zarazem stanowcza. Ponadto zna przepisy, potrafi się nimi posługiwać i w swojej jeździe kieruje się kulturą względem innych uczestników ruchu. Jednakże człowiek to nie wszystko, bardzo ważna jest także sprawna maszyna, która współgra z nim i prawidłowo mu służy. Nieocenione w zachowaniu bezpieczeństwa są reflektory samochodowe, ponieważ oświetlenie jest niezwykle istotne w trakcie jazdy, zwłaszcza po zmroku, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona i niełatwo o wypadek.

Reflektory samochodowe rodzaje

Warto wspomnieć, że każdy pojazd ma nieco inne oświetlenie. Wpływ ma na to oczywiście rok produkcji danego samochodu. W starszych modelach królowały reflektory z żebrowymi kloszami, nieco później zastąpione reflektorami FF, których powierzchnia jest gładka, a odbłyśniki znajdują się we wnętrz. W tych wariantach stosuje się dobrze znane żarówki H4 bądź H7. Są one także wykorzystywane w reflektorach samochodowych soczewkowych. Kolejne lampy samochodowe to popularne ksenony. Dawane przez nie światło jest dużo mocniejsze, pozwala na lepszą widoczność i szerszy zasięg. Jednakże, jeszcze lepszym rozwiązaniem, do którego doprowadziła nowoczesna technologia są reflektory samochodowe LED. Zapewniają doskonałą widoczność i cechują się długą żywotnością. Jak widać ilość reflektorów dostępnych na rynku jest bardzo zróżnicowana, ale warto pamiętać, że jest to element o który trzeba dbać równie regularnie jak o inne części pojazdu.

O lampy trzeba dbać

Jednakże, aby lampy, niezależnie od ich rodzaju, służyły przez długi czas, konieczne jest zadbanie o ich stan. Firma PVL Polska, doskonale zdaje sobie sprawę z potrzeby czyszczenia lamp samochodowych. Dlatego też, oferuje swoim klientom kompleksowe usługi w tym zakresie. Klosze lamp bardzo często są zanieczyszczanie, zarysowane i ich przepuszczalność światła jest o wiele słabsza. Może dojść do przepalenia niektórych części roboczych, uszkodzenia elementów zewnętrznych czy innych awarii mechanicznych. W konsekwencji oświetlenie jest mniej wydajne, a bezpieczeństwo zarówno kierujących, jak i innych uczestników ruchu jest zagrożone. Reflektory samochodowe czyszczenie - to usługa która jest bardzo poszukiwana na rynku. Wynika to z faktu, że kierowcy zaczynają doceniać komfort jazdy, a każdorazowe jego osłabienie jest dla nich niewygodne i nieakceptowalne.

Działanie na własna rękę?

Wielu kierowców widząc gorszą jakość światła i pogarszający się stan reflektorów samochodowych, stara się rozpocząć ich renowacje na własna rękę. Jednak, jest to proces, który ciężko jest wykonać bez odpowiedniej wiedzy i narzędzi. Efekty mogą być bardzo mizerne, a nawet można dopuścić do uszkodzenia lampy. Nie warto ryzykować, tylko od razu udać się do specjalistów, którzy szybko i tanio doprowadzą reflektory do czasów świetności. Warto zaznaczyć, że w momencie zauważenia strat światła i zniszczenia kloszy, nie zawsze konieczny jest zakup nowej lampy. Dużo tańszym, a równie skutecznym krokiem może być regeneracja reflektorów, wykonana przez wyspecjalizowane firmy, takie jak wspomniana już PVL Polska. Przyjmują oni lampy wielu modeli samochodów i prowadzą usługi na terenie całego kraju. Wystarczy przesłać do nich zapakowane reflektory, według podanych wytycznych. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć uszkodzenia elementów w czasie transportu.

O lampach w samochodzie też trzeba pamiętać

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.