Najlepsze konto bankowe dla firmy

Prowadząc własną działalność, warto oddzielić finanse osobiste od tych firmowych. Najlepszym pomysłem będzie założenie konta firmowego. Jak wybrać najlepszy rachunek? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Ile kosztuje konto dla firmy? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniego rachunku firmowego to klucz do sukcesu. Dobre konto firmowe pomoże Ci zarządzać finansami oraz umożliwi wykonywanie przelewów i płatności w prosty i szybki sposób. Jakie konto wybrać?

Konto firmowe dla przedsiębiorcy – na co zwrócić uwagę?

Warto zastanowić się, w jakich celach będziesz korzystał z rachunku. Przemyśl, ile płatności i przelewów miesięcznie wykonujesz, czy często wypłacasz gotówkę z bankomatów, czy preferujesz obsługę konta online, czy może stacjonarnie, w oddziale banku. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym rachunku, wybierz taki, który posiada innowacyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną oraz bankowość internetową. Większość czynności wykonywanych za pomocą internetu nic nie kosztuje! Dzięki temu unikniesz kosztów związanych z wykonywaniem przelewów czy opłatą składek ZUS i US.

Ile kosztuje konto dla firmy?

Wszystko zależy od konta oraz banku, który je obsługuje. Warto przyjrzeć się wszystkim opłatom za rachunek. Najistotniejsze z nich, to koszt otwarcia i korzystania z konta, wydanie i obsługa karty debetowej, wykonywanie przelewów, wpłata i wypłata gotówki oraz transakcje w walutach obcych. Większość instytucji oferuje darmowe przelewy online, co oznacza, że nic nie zapłacisz, płacąc za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej banku, w którym masz konto. Opłaty za konto zaczynają się od zera, a kończą nawet na kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Warto dodać, że opłaty można zredukować nawet do zera, wykonując czynności określone przez bank, np. płatności na określoną kwotę lub ustaloną liczbę przelewów.

Gdzie znaleźć najlepsze konta firmowe?

Jeśli już określiłeś, czego oczekujesz od swojego rachunku, czas wybrać najlepszą ofertę. Pomocny może się okazać ranking kont firmowych, w którym znajdziesz propozycje produktów od różnych banków. Wszystko zebrane jest w jednym miejscu, dzięki czemu nie musisz porównywać ofert i opłat na własną rękę. Wyszczególnione są opłaty za konto, kartę, bankomaty i przelewy, a także zalety i wady danego rachunku. W ten sposób możesz szybko zweryfikować, który z nich będzie odpowiedni dla Twojej firmy. Konto firmowe możesz szybko i wygodnie otworzyć przez internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek elektroniczny oraz dołączysz wymagane dokumenty.

Jak widzisz, konto firmowe możesz założyć bez wychodzenia z domu. To dobra opcja, by oszczędzić czas, a także pieniądze, bowiem oferty w internecie są czasami dużo bardziej atrakcyjne.