Lista restauracji, które wzięły udział w Kuchennych Rewolucjach w Chrzanowie i okolicach

Magdalena Gessler jest znana ze swoich spektakularnych przemian restauracji nie tylko pod względem serwowanego w nich menu, ale również ich wystroju czy też komunikacji w zespole. Od daty polskiej premiery Kuchennych Rewolucji restauratorka odwiedziła blisko 300 lokali, odmieniając ich oblicze. Poznaj listę restauracji z Chrzanowa i okolic, które wystąpiły w tym programie.

  1. Restauracja Stare Mury vel. Utarte z Chrzanowa
  2. Pizzeria Chleb i Sól z okolic Chrzanowa
  3. Krakowska restauracja Kolorowe Patelnie

1. Restauracja Stare Mury vel. Utarte z Chrzanowa

Jedną z chrzanowskich restauracji, która wzięła udział w Kuchennych Rewolucjach, jest niewielki bar Stare Mury zlokalizowany przy rynku, w którym początkowo można było zjeść głównie pizzę. Lokal został założony przez Jacka Krężel i po krótkim okresie popularności zaczął przynosić straty. Kuchenne rewolucje przeprowadzone przez Magdę Gessler w restauracji Stare Mury można zobaczyć na Player.pl, gdzie zostały przedstawione wszystkie zmiany, jakie zaszły w prowadzeniu lokalu po wizycie słynnej restauratorki. Miejsce to zyskało całkowicie nową nazwę Utarte, a w menu zagościły lokalne dania takie jak ziemniaki po cabańsku i placki ziemniaczane. Magda Gessler uznała przeprowadzone rewolucje za wyjątkowo udane, jednak niestety kilka lat po wprowadzonych zmianach lokal został zamknięty, o czym z żalem zawiadomił właściciel.

2. Pizzeria Chleb i Sól z okolic Chrzanowa

Pani Renata prowadząca niegdyś pizzernie OdNowa również postanowiła skorzystać z pomocy Magdy Gessler. Ten znajdujący się w Bochni lokal restauratorka odwiedziła w 2014 roku, a przebieg całej rewolucji był dosyć burzliwy. Magda Gessler musiała się tutaj zmierzyć z silnym napięciem w zespole pracowników i bałaganem panującym w restauracji. Ostatecznie po zmianie nazwy lokalu na Chleb i Sól i rozszerzeniu menu pizzerii o takie potrawy jak kiełbasa biała z cebulką, zupa pomidorowa na cielęcinie z lanymi kluskami i szeroki wybór kanapek, Magda Gessler zdecydowała się przyznać restauracji swoją rekomendację. Pizzeria Chleb i Sól z okolic Chrzanowa funkcjonowała jeszcze przez jakiś czas po przeprowadzeniu w lokalu kuchennych rewolucji, zanim została zamknięta na stałe.

3. Krakowska restauracja Kolorowe Patelnie

Magda Gessler dotarła z Kuchennymi Rewolucjami także do krakowskiej restauracji Kolorowe Patelnie, która początkowo nosiła nazwę Gorąca Patelnia. Miejsce to założone przez parę młodych osób pochodzących z Ukrainy mimo najszczerszych chęci i wysiłku właścicieli nie przynosiło oczekiwanych zysków. Zdesperowani Max i Kristina — początkujący restauratorzy — postanowili poprosić o pomoc Magdę Gessler. Lokal rzeczywiście przeszedł gruntowną renowację, obejmującą modyfikację nazwy i menu. Zmiany, które zaszły w restauracji, znalazły odzwierciedlenie nie tylko dużej popularności lokalu Kolorowe Patelnie wśród mieszkańców i turystów, ale także w życiu prywatnym właścicieli tego miejsca.

Program Kuchenne Rewolucje cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy uwielbiają obserwować nieraz spektakularne zmiany polskich lokali gastronomicznych. Przez wszystkie lata jego emisji Magdzie Gessler udało się dotrzeć chyba do niemal każdego zakątka na kulinarnej mapie naszego kraju.