Krzesła do biura – jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

W dzisiejszych czasach jedną z głównych pozycji, w których pracujemy przez długi czas w ciągu dnia, jest pozycja siedząca. Każdego dnia spędzamy w pozycji siedzącej od kilku do nawet kilkunastu godzin. Towarzyszy nam ona zarówno w biurze, jak i w domu. Z trybem siedzącym wiąże się wiele przykrych konsekwencji, przede wszystkim dla kręgosłupa. Aby ich uniknąć, warto więc ze szczególną dbałością dobrać meble do siedzenia, zwłaszcza w miejscu pracy.

Przed zakupem mebli do biura należy przede wszystkim przeanalizować ich ergonomiczność. Krzesła i fotele dla pracowników, zarówno handlowców, jak i marketingowców, informatyków, recepcjonistów i kadry zarządzającej, powinny posiadać regulowaną wysokość i oparcia. Warto wybierać też takie modele, które posiadają podłokietniki oraz podstawki pod stopy. Coraz więcej firm stawia także na eleganckie sofy, hokery i pufy. Meble te doskonale sprawdzają się np. w salach konferencyjnych. Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

 

Krzesła do biura – czym się kierować przy wyborze?

Nowoczesne krzesła do biura wyróżnia:

  • Możliwość swobodnego poruszania się,
  • Duży kąt odchylenia oparcia,
  • Możliwość blokady siedziska w wybranej pozycji,
  • Regulacja wysokości i głębokości siedziska,
  • Zabezpieczenie Anti-Shock – chroniące pracownika przed uderzeniem w oparcie,
  • Ergonomiczne oparcie, minimalizujące dolegliwości spowodowane długotrwałą pracą w pozycji siedzącej.

Czym jeszcze warto się kierować przy zakupie krzeseł lub foteli do biura? Siedzisko powinno dać się łatwo wymontować i wyczyścić. Kółka (o ile fotel lub krzesło jest w nie wyposażone) powinny pracować cicho i cechować się systemem samohamowania. Warto także zwrócić uwagę na design. Nowoczesne projekty nie tylko dobrze się prezentują, ale też i są ergonomiczne i wielofunkcyjne: http://ergosystem.pl/produkty/krzesla-i-fotele/.

Jeśli chodzi o kolory, tutaj mamy zupełną dowolność. Na rynku jest dostępnych wiele opcji, zarówno klasyczne czarne i białe, jak i ciekawe krzesła biurowe w żywych kolorach. Dostępne są także różne modele. Jeśli spodobała nam się jakaś konkretna kolekcja mebli, możemy je nabyć w różnych wersjach, np. w formie krzeseł konferencyjnych, hokerów, oparć siatkowych i siedzisk tapicerowanych. W ten sposób można zachować spójność w wyglądzie biura i zarazem korzystać z różnych funkcjonalności i atutów krzeseł.

Jeśli zależy nam na krzesłach do poczekalni lub Sali konferencyjnej/szkoleniowej, warto postawić na takie modele, które można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach. W recepcji sprawdzi się duża kanapa dla gości. W gabinecie najlepiej umieścić obrotowe krzesło, tzw. krzesło prezesa. Z kolei do nowoczesnej kuchni dla pracowników doskonale nadadzą się modne hokery. Dzięki odpowiednio dobranym meblom zapewnimy naszym pracownikom, a także gościom odwiedzającym firmę, komfort. To także dobry sposób, by zadbać o ich zdrowie i zwiększyć efektywność pracy. Każdego dnia!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.