Konkurs
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej odbył się konkurs "Bliżej Europy", który zgromadził młodzież z całej gminy. Wydarzenie miało na celu promowanie europejskiej wspólnoty kulturowej oraz rozwijanie wiedzy na temat naszego kontynentu. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Trzebini, Jarosław Okoczuk.
  1. Udział wzięło 8 szkół z gminy Trzebinia.
  2. Dwuosobowe drużyny zmagały się z zadaniami z geografii, historii oraz języków.
  3. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Myślachowic.
  4. Konkurs propagował tolerancję i otwartość kulturową.

Wydarzenie odbyło się 24 maja i zgromadziło dwuosobowe drużyny z 8 szkół gminy. Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach, takich jak geografia, historia, język angielski oraz język niemiecki. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale również promowanie poczucia wspólnoty kulturowej wśród młodzieży.

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Myślachowic, w składzie Kamila Mirocha oraz Szymon Gwizdała. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Trzebini. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny ze Szkoły Podstawowej z Psar (Jan Kowalik, Cyprian Kołtun) oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej (Natalia Dusza, Kamil Trębacz).

W konkursie udział wzięli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej z Dulowa oraz ze Szkoły Podstawowej w Lgocie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i wiedzy!

Konkurs "Bliżej Europy" to doskonała okazja, aby młodzież mogła rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać horyzonty. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie uczą się tolerancji, otwartości i zrozumienia dla innych kultur, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.


Na podstawie: Urząd Miasta Trzebinia