Jaki fotelik do karmienia?

Wybierając krzesełko do karmienia dziecka niezbędne jest wstępne wybranie odpowiedniego momentu, w którym dziecko może być sadzane do jedzenia. Gdy dziecko jest w odpowiednim wieku wówczas można je karmić znacznie wygodniej przy wykorzystaniu krzesełek.

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu fotelików do karmienia?

Przy wybieraniu krzesełek do karmienia dziecka bardzo ważne jest zdecydowanie się na takie, które zapewnią zdrowy oraz prawidłowy rozwój. Niezbędne jest branie pod uwagę między innymi:

  • zapewnienie swobodnego ruchu górnej części ciała,
  • wspieranie pleców na wysokości łopatek,
  • regulowanie wysokości oraz głębokości siedziska,
  • podrapcie stóp,
  • stabilną konstrukcję.

Stabilna konstrukcja ma duże znaczenie z punktu widzenia zapewnienia bezpiecznego użytkowania fotelika dla dziecka. Jest to jedna z kluczowych właściwości, które trzeba brać pod uwagę, gdy wybiera się fotelik do karmienia.

Typ krzesełka

Gdy wybiera się krzesełka, które pozwalają na karmienie dziecka niezbędne jest zdecydowanie się na taką wersję, która odpowiada oczekiwaniom. Postawić można na krzesełka w wersjach klasycznych, które są wolnostojącymi meblami. Będą one stanowiły stałe wyposażenia mieszkania. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wersje składane, które po posiłku mogą być złożone. Takie wyroby są znacznie łatwiejsze w przechowywaniu, a jednocześnie zajmują dużo mniej miejsca. Natomiast gdy dziecko wyrośnie ze składanego krzesełka do karmienia wówczas można je bez problemu przechowywać w dowolnym miejscu.